Zatrzymany za trzy kubki na Gubałówce

trzy kubki

Policjanci patrolujący rejon Gubałówki zatrzymali na gorącym uczynku kolejną osobę, która organizowała grę hazardową w tzw. trzy kubki – informuje aspirant sztabowy Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem – Mężczyzna stracił już 900 złotych służące do gry. Za to wykroczenie grozi kara grzywny do 5000 złotych i areszt.

W Zakopanem coraz więcej turystów, którzy pod Tatrami chcą spędzić wakacje. Niestety naiwność wielu osób wykorzystują oszuści organizujący grę hazardową w trzy kubki. Policja reaguje każdorazowo na zgłoszenia od turystów, którzy alarmują o grupie oszustów. Tym razem policjantom udało się zatrzymać głównego organizatora gry.

Odebraliśmy mu 900 złotych służące do gry, które w myśl przepisów obligatoryjnie przepadają na rzecz skarbu państwa. Mężczyzna nie przyznał się do organizacji gry. Teraz zajmie się nim Sąd Rejonowy w Zakopanem. Za to wykroczenie grozi mu nawet 5000 złotych grzywny lub (i) 30 dni aresztu. Zakopiański Sąd w podobnej sprawie uprzednio orzekł karę bezwzględnego aresztu na okres 15 dni – przypomina rzecznik zakopiańskiej policji.

I przestrzega przed przystępowaniem do gier o takim charakterze.

Jeszcze nikt nie wygrał, a przegrało wielu – dodaje Roman Wieczorek.

Bywa, że zaaferowani okazją wczasowicze w kilka rozgrywek tracą tysiące złotych, niektórzy z braku gotówki wybierają kolejne setki z bankomatu i wracają żeby się odegrać. To wielki błąd. Dlatego uważajmy na oszustów, alarmujmy policję o miejscu „rozgrywek”, przestrzegajmy innych przed oszukańczą grą.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *