Ze stacji paliw ukradli automaty do gier

Dwa automaty do gier zostały ukradzione z budynku stacji paliw w m. Orzyc. Zatrzymano dwóch sprawców włamania, a automaty odzyskano. Grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 8 stycznia około godz. 4:00 na stacji paliw w m. Orzyc. Sprawcy wyłamali drzwi wejściowe do pomieszczenia w którym znajdowały się automaty do gier. Zabrali 2 automaty, które załadowali do auta i odjechali w nieznanym kierunku.

Od momentu otrzymania zgłoszenia policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim prowadzili intensywne czynności dzięki którym zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem.

Obydwaj to mieszkańcy powiatu makowskiego w wieku 26 i 30 lat. Zostali oni zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Mężczyznom za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Makowie Mazowieckim

 1. Teraz właściciel ma okazję dowiedzieć się czy miał legalne czy nie, chociaż by przy samym odbiorze. Jeżeli nielegal, służby nie powinny mu oddać sprzętu. To tak jak by policja po napadzie oddała napastnikowi broń.

  1. Czyli jeśli urządzenia były nielegalne, to złodzieje oprócz kary pozbawienia wolności dostaną grzywne po 100 tyś od urządzenia? Chyba mało opłacalny napad 😀

   1. Analizując ustawę to tak powinno być, tyle tylko, że za posiadanie jest 12 000, znowu właściciel stacji nie powinien dostać nic, bo w trakcie zgłaszania i ujawnienia nie posiadał automatów.

   2. No i jak udowodnią że to automat do gier to nie oddadzą, bo po zakończeniu sprawy przez policję, urządzenia obejrzy UCS.

    To że ukradł to jedno, 100 tyś jest za urządzanie gier na automacie a nie posiadanie. Posiadasz urządzenie, które można włączyć i udowodnią że jest to automat, ale nie udowodnią że organizujesz gier.

    Tutaj zapewne będzie w ten sposób że właściciel zgłosił kradzież jego własności, która obecnie jest zakazana. UCS przeprowadzi eksperyment i rozpoczną postępowanie administracyjne z tytułu posiadania automatu do gier, bo przecież jak mu ukradli to musiał posiadać?

    Wpadną na lokal nawet jak będziesz miał wyłączone, znajdą świadków, konfitury też przekażą i będzie prowadzone postępowanie urządzania gier.

    Sprawa jest błaha.

 2. ALE PRZECIEZ AUTOMATY SA NIELEGALNE. DLACZEGO WIEC WLASCICIEL STACJI ZGLOSIL ICH KRADZIEZ? I DLACZEGO SAM NIE ZOSTAL UKARANY ZA ICH POSIADANIE? NIE KUMAM…

  1. ALFONZO JUŻ TŁUMACZĘ
   po pierwsze sprawa jest gorąca po dochodzeniu policji sprawa zostanie skierowana do kas
   kary nie sypią się tak od razu wszystko w swoim czasie
   z pewnego źródła jest tak jak już nazbierają odpowiednią ilość zatrzymań sprzętów do prowadzenia postępowań jak już obliczą że mają do ściągnięcia 3-4 miliardy kar od potencjalnych dawców wtedy odkryją karty i będą sypać kary od razu
   jeśli ktoś się łudzi że jakoś to będzie i ominie go grzywna to życzę powodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *