Zlikwidowane nielegalne kasyno w Gryfowie Śląskim

automaty do gier

Wspólne działania policjantów z Komisariatu Policji z Gryfowa Śląskiego oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego z Jeleniej Góry oraz Zgorzelca, doprowadziły do zabezpieczenia na terenie miasta nielegalnych automatów do gier hazardowych.

20 stycznia 2020 r. na terenie Gryfowa Śląskiego przeprowadzone zostały wspólne działania przygotowane przez policjantów z miejscowego komisariatu oraz funkcjonariuszy Urzędu Celno- Skarbowego z Jeleniej Góry i Zgorzelca , które skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych. Tym razem funkcjonariusze sprawdzali informację, z której wynikało, że w jednym z prywatnych lokali w Gryfowie Śląskim organizowane są gry na nielegalnych automatach. Po wejściu do lokalu, ich podejrzenia potwierdziły się. Wewnątrz znajdowały się 3 automaty do gier, bez wymaganego zezwolenia. Zostały one zabezpieczone przez funkcjonariuszy służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

W lokalu znajdowało się dwóch mężczyzn z Wojciechowa i Gryfowa Śląskiego, przy których ujawniono środki odurzające w postaci haszyszu oraz metaamfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie do dalszych czynności.

Ponadto podczas trwania czynności, w pobliżu lokalu kierujący pojazdem dostawczym zatrzymał się w miejscu niedozwolonym. Policjanci postanowili zwrócić mu uwagę o popełnionym wykroczeniu. W trakcie legitymowania zachowanie mężczyzny znacznie odbiegało od normy w związku z czym został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem negatywnych oraz pod kątem środków odurzających urządzeniem typu Alere. Wynik badania kierującego wskazał zawartość THC w ślinie. Za powyższe mężczyzna odpowie przed Sądem Rejonowym.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *