Zlikwidowano nielegalne salony gier w Puławach i Trojaczkowicach

salony gier

Dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy KAS i Policji zatrzymano w ubiegłym tygodniu kolejne 8 urządzeń do nielegalnych gier hazardowych.

Funkcjonariusze lubelskiej KAS w trakcie prowadzonych w ubiegłym tygodniu działań kontrolnych w dwóch lokalach zlokalizowanych w Puławach i Trojaczkowicach zatrzymali 8 urządzeń do gier hazardowych.

W jednym z lokali na terenie Puław funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Puławach zabezpieczyli pięć komputerów. Biorący udział w czynnościach biegły sądowy z zakresu informatyki, po przeprowadzeniu eksperymentów, stwierdził, że na ujawnionych jednostkach komputerowych urządzane są gry hazardowe.

Z kolei w trakcie działań kontrolnych prowadzonych na terenie powiatu lubelskiego funkcjonariusze KAS, wspierani przez funkcjonariuszy policji z Bełżyc, zatrzymali w jednym z lokali w miejscowości Trojaczkowice trzy automaty do gier hazardowych. Również w tym przypadku hazardowy charakter urządzeń potwierdziły przeprowadzone eksperymenty procesowe. W trakcie czynności zabezpieczono też woreczek foliowy z marihuaną.

Postępowania karne skarbowe w zakresie urządzania nielegalnych gier prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy. Z kolei postępowanie w zakresie ujawnionych narkotyków przejęła do prowadzenia policja.

W ostatnich tygodniach funkcjonariusze lubelskiej KAS zatrzymali 23 urządzenia służące do nielegalnego hazardu.

Źródło: Lubelski Urząd Celno – Skarbowy w Białej Podlaskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *