Zlikwidowany kolejny salon gier hazardowych

Wspólne działania buskich policjantów i funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych, który funkcjonował na terenie gminy busko. Mundurowi zabezpieczyli 2 automaty.

W miniony poniedziałek policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach doprowadzili do zabezpieczenia dwóch kolejnych automatów do gier hazardowych o wartości ponad 5 tysięcy złotych. Automaty znajdowały się w kontenerze wolnostojącym na terenie gminy Busko – Zdrój.

Na miejscu potwierdzono, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Urządzenia wraz z pieniędzmi zabezpieczyli funkcjonariusze Delegatury Urzędu Celno – Skarbowego w Kielcach, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z kodeksem karno – skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, grzywna do 100 tysięcy złotych kary za każde urządzenie. Zapłacić może ją nie tylko osoba stawiająca maszynę, ale także właściciel lokalu, w którym automat stoi.

Źródło: KPP w Busku-Zdroju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *