Zmiany na czele listy 100 najbogatszych Polaków!

Według czasopisma Forbes opublikowana została lista najbogatszych Polaków za rok 2018. Na tej liście na miejscu 9 uplasowała się rodzina Juroszków reprezentowana przez Zbigniewa i Mateusza Juroszek, z majątkiem ocenianym na 3,5 mld zł

Mateusz jest największym prywatnym bukmacherem w Polsce. Jego ojciec, Zbigniew Juroszek, prowadzi jedną z największych firm deweloperskich w kraju. STS zawarł w zeszłym roku zakłady bukmacherskie za ok. 2,4 mld zł. Atal miał ponad dwa razy mniej przychodów, bo niewiele ponad miliard. Zbigniew Juroszek specjalizuje się w budownictwie osiedli mieszkaniowych w największych polskich miastach.

W STS u jego syna mecze można obstawiać w sieci ponad 440 punktów, ale też przez stronę internetową czy aplikację na smartfony. Kanały online odpowiadają już za 80 proc. przychodów firmy. W lutym STS zaczął działalność zagraniczną na kilkunastu europejskich rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Norwegii. Spółka prowadzi też streaming wydarzeń sportowych w STS TV, dzięki której każdego miesiąca można oglądać na żywo transmisje z nawet 5 tys. imprez na świecie.

Rodzina Juroszków pozostaje też jednym z największych prywatnych sponsorów sportu w Polsce. STS wspiera Reprezentację Polski w piłce nożnej i klub Jagiellonia Białystok. Jest oficjalnym bukmacherem Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Korony Kielce, Górnika Zabrze, Asseco Resovii, Viva Kielce oraz AGO Esports i Devils.one.10.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *