10 nielegalnych salonów gier hazardowych zlikwidowanych w rejonie Kijowa

Automaty
Adam Brzozowski 14/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2024

Detektywi Administracji Terytorialnej Biura Bezpieczeństwa Gospodarczego Ukrainy obwodu kijowskiego zdemaskowali i zatrzymali działalność 10 nielegalnych zakładów hazardowych w miastach Bojarka, Obuchów i Biała Cerkiew.

Placówki były utworzone w lokalach niemieszkalnych, i pracowały one w trybie zamkniętym, także w czasie obowiązywania godzin policyjnych. Prowadzenie tej działalności było starannie ukrywane – drzwi otwierane były tylko dla zweryfikowanych klientów, a klienci musieli się wcześniej umówić z administratorem na wizytę.

Podczas przeszukań detektywi BEB zabezpieczyli dowody rzeczowe: 6 automatów do gier, ponad 100 zestawów sprzętu komputerowego, magnetowidy, routery, telefony komórkowe, protokoły robocze itp.

W odniesieniu do graczy przebywających w placówce policja sporządziła protokoły na podstawie art. 181 Kodeksu Ukrainy dotyczące wykroczeń administracyjnych.

Obecnie ustalany jest pełen zakres osób zaangażowanych w nielegalną działalność. Śledztwo przygotowawcze w postępowaniu karnym z art. 203-2 Kodeksu karnego Ukrainy (nielegalna działalność polegająca na organizowaniu lub przeprowadzaniu gier hazardowych, loterii) jest kontynuowane.

Zarządzaniem proceduralnym zajmują się prokuratorzy Kijowskiej Prokuratury Okręgowej.

źródło/zdjęcia: Biuro Bezpieczeństwa Gospodarczego Ukrainy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL