13 osób usłyszało zarzuty w związku z nielegalnym hazardem

Prokuratura Okręgowa w Bielsku – Białej wspólnie ze Śląskim Urzędem Celno-Skarbowym w Katowicach oraz Komendą Wojewódzką w Katowicach prowadzi śledztwo dotyczące założenia, kierowania oraz brania udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Grupa przestępcza mająca na celu popełnianie przestępstw skarbowych polegających na nielegalnym urządzeniu gier hazardowych na automatach, przyjmowaniu pieniędzy pochodzących z korzyści związanych z popełnieniem tych przestępstw oraz dokonywania ich dalszych transferów w celu uniemożliwienia stwierdzenia ich przestępczego pochodzenia (tzw. prania brudnych pieniędzy).

Grupa działała na terenie Bielska – Białej oraz innych miejscowości na terenie całego kraju w latach 2011-2020. Prawie 108 mln zł z nielegalnego hazardu Do tej pory w sprawie zatrzymano 13 osób, którym przedstawiono zarzuty dotyczące założenia, kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, urządzenia bez wymaganej koncesji i zezwolenia gier hazardowych oraz prania brudnych pieniędzy.

Z ustaleń postępowania wynika, że członkowie grupy z tytułu prowadzonego procederu uzyskali korzyść majątkową w kwocie prawie 108 mln. Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 9 podejrzanych. Pozostali zostali objęci dozorami policji oraz zakazem kontaktowania się ze współpodejrzanymi.

Podejrzanym grożą kary do 15 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.