2,5 mld euro rocznie – tyle tracą Holendrzy na hazardzie i loteriach

hazard

W 2018 roku mieszkańcy Holandii stracili na hazardzie i loteriach o 12% więcej niż w 2015 roku – wynika z najnowszych danych niderlandzkiego Głównego Biura Statystycznego CBS.

W ubiegłym roku różnica pomiędzy łączną kwotą wydaną przez mieszkańców Holandii na hazard i losy na loteriach a wypłaconymi im nagrodami wynosiła 2,5 mld euro. Wydatki na hazard i loterie są w kraju ze stolicą w Amsterdamie z roku na rok coraz wyższe.

Większe zainteresowanie mieszkańców Holandii grami hazardowymi i losowymi przekłada się na wzrost dochodów budżetowych. Wpływy z podatków, płaconych przez kasyna i osoby, wygrywające na loteriach, zwiększyły się w okresie od 1995 do 2018 roku aż siedmiokrotnie.

Wpływ na to miało również to, że podniesiono w tym czasie stawkę podatku od wygranych (z 25% do 30,1%) oraz opodatkowano zyski właścicieli automatów do gry (tzw. „jednorękich bandytów”).

Mieszkańcy Holandii wydają też miliony euro na nielegalny hazard w Internecie. Szacuje się, że zyski podmiotów, oferujących nielegalny hazard w sieci, wynoszą co roku około 170 mln euro. W 2020 roku w Holandii wejdzie w życie nowa ustawa, która częściowo ma zalegalizować hazard w Internecie, przypomina CBS.

Źródło: niedziela.nl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *