Ostatnia aktualizacja: 8 listopada 2024
Na początku tego tygodnia w stolicy Czech Pradze, odbyły się dwie konferencje – „Praga jako serce odpowiedzialnej gry” i 3. Krajowa Konferencja Hazardowa w Pradze! Po raz kolejny dogłębnie omawiano szereg bieżących tematów ze świata krajowego hazardu.
W poniedziałek 4 listopada, w ramach Tygodnia Odpowiedzialnej Gry, odbyła się historycznie pierwsza konferencja na temat odpowiedzialnej gry w Czechach pod auspicjami Institut pro regulaci hazardních her, na której przemawiało wielu ważnych europejskich ekspertów w tej dziedzinie.
Omówiono m.in. wykorzystanie sztucznej inteligencji w komunikacji z graczami, wyzwania etyczne i wyniki badań w dziedzinie odpowiedzialnej gry. Słowację na tym ważnym wydarzeniu reprezentował Dyrektor Generalny Urzędu Regulacji Hazardu Martin Bohoš, który przyczynił się do dyskusji na temat regulacji i samoregulacji reklamy.
Następnego dnia, 5 listopada, miała miejsce 3. Krajowa Konferencja Hazardowej. Konferencja była pełna wnikliwych dyskusji na temat doświadczeń z przeszłości i przyszłego kierunku rynku hazardowego. Wydarzenie rozpoczęło się dyskusją na temat tegorocznych aktualizacji regulacyjnych, obowiązków, procedur licencyjnych i systemu depozytowego. Poruszono również takie tematy, jak regulacja reklam i środki przeciwdziałania praniu pieniędzy.
Oprócz prezentacji danych i końcowej debaty na temat lootboxów, popołudniowy program skupił się na szczegółowym spojrzeniu na słowacki rynek hazardowy i jego obecny kierunek.
Podczas dyskusji z Dyrektorem Czeskiego Instytutu Regulacji Hazardu, Jánem Řeholem, i Dyrektorem Generalnym Instytutu Regulacji Hazardu, Martinem Bohošem, rozmawiano o korzyściach płynących ze współpracy transnarodowej w zakresie dzielenia się doświadczeniem i wiedzą w zakresie regulacji hazardu, którą wspiera również nowy Instytut Regulacji Hazardu na Słowacji w ramach współpracy partnerskiej z Czeskim Instytutem.
Gospodarzem wydarzenia była znakomita moderatorka Barbora Černošková, która poradziła sobie z trudnym tematem z charakterystyczną dla siebie łatwością.
"Za dużo krytyki w mediach było to puścili normalne losowanie ;))"
"Uniwersalny słownik języka polskiego pod redakcją Stanisława Dubisza wydany przez PWN w 2003 roku notuje zarówno przymiotnik fiński, jak i finlandzki. Pierwszy z nich został w tym słowniku zdefiniowany jako ‘dotyczący Finów, Finlandii, pochodzący z Finlandii, taki jak w Finlandii’, przymiotnik finlandzki został natomiast sparafrazowany jako ‘dotyczący Finlandii jako państwa"
"Fiński, nie Finlandzki ... ;)"
"Dzisiaj miałem szczęście padł system kontroli na losowaniem w multi bo trafiłem 7 na siedem skreśleń w promocji na 50% ale to nie tylko ja bo było 33 dziewiątki na 10 skreśleń 97 siódemek na siedem 118 piątek na pięć takich wygranych nie pamiętam a gram długo. i tu lotto pokazuje że oszukują bo na 22 drugą już zakładów nie dało się wysłać cały czas wybijało ale sprawdziłem czy na inne gry się da i nie było problemu tylko na multi nie dało rady. Czyli widać że oszukują bo na 14 padł system i było dużo wygranych i żeby nie popłynąć na 22 drugą zablokowali przyjmowanie zakładów. Gram przez internet i taki numer mam drugi raz było to dawno ale też było dużo wygranych czyli kontrolują wpływające zakłady ."
"Be"