350 tys. euro kary za naruszenie zasad reklamy dla Bingoal

Prawo hazardowe Ze świata
Katarzyna Meryk 05/06/2023

Ostatnia aktualizacja: 5 czerwca 2023

Holenderski organ ds. hazardu, Kansspelautoriteit, nałożył drugą sankcję finansową na dostawcę gier hazardowych online Bingoal. To już kolejne naruszenie przepisów.

Grzywna w wysokości 400 tys. euro za reklamy skierowane do młodych dorosłych (18-24) jest następstwem kary w wysokości 350 tys. euro nałożonej w lutym. Nastąpiło to po tym, jak stwierdzono, że przez kilka dni w czerwcu 2022 r. gracze mogli uzyskać dostęp do witryny bez konsultacji z systemem samowykluczenia Cruks.

To najnowsza wydana kara. Bingoal podąża za czterema innymi dostawcami, którzy zostali ukarani za reklamy skierowane do młodych ludzi.

W tym roku Ksa otzymało kary w wysokości 900 tys. euro na Shark77, 400 tys. euro na Joi Gaming i po 900 tys. euro na Equinox Dynamic z Curaçao i słowacką Domiseda and Partners.

Ponadto kary w łącznej wysokości 26 mln euro zostały nałożone na N1 Interactive (12,64 mln euro), Videoslots (9,87 mln euro), Betpoint Group (1,78 mln euro), Probe Investments (1,12 mln euro) i Fairload (900 000 euro).

W marcu Ksa wyraziła również zamiar ściągnięcia kary pieniężnej w wysokości 4,41 mln euro od Gammix po tym, jak odwołanie od sankcji zostało odrzucone, a Hillside New Media Malta, spółka operacyjna bet365 z siedzibą na Malcie, została ukarana grzywną w wysokości 400 tys. euro i grzywną w wysokości 675 tys. euro nałożoną na Red Ridge Marketing.

Nakaz zaprzestania działalności wydano również Winning Poker Network, podczas gdy BetEnt należący do Entain został ukarany grzywną w wysokości 400 tys. euro za naruszenie zasad reklamy, a Merkur Casino Almere otrzymało grzywnę w wysokości 45 tys. euro.

Ostatnio również The National Postcode Lottery i Friends Lottery otrzymały nakaz podlegający okresowym karom pieniężnym nałożonym w późniejszym terminie.

Wynika to z faktu, że każda z nich oferuje gry online, które nie są dozwolone zgodnie z posiadanymi zezwoleniami na loterię. Jeśli sytuacja się nie zmieni, obie strony zostały ostrzeżone o karze w wysokości 250 tys. euro tygodniowo do maksymalnie 1 mln euro.

 

Przeczytaj także:

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL