4ex a KNF

W związku z pojawiającymi się pytaniami na temat tego, czy osoby „zajmujące się tymi indeksami” mają pozwolenie Komisji Nadzoru Finansowego, wyjaśniamy:

 

Komisja Nadzoru Finansowego a platforma play4ex.com firmy 4EX SRL – informacja o legalności prowadzonej działalności na terenie Polski

(dla zainteresowanych: komunikat prasowy informujący o tym fakcie można znaleźć na oficjalnym portalu UE pod adresem: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-07-911_pl.htm?locale=EN)

MiFID to Dyrektywa w sprawie rynków instrumentów finansowych obowiązująca aktualnie we WSZYSTKICH krajach UE. Dyrektywa ta umożliwia firmom inwestycyjnym świadczenie usług inwestorom na terenie całej Unii bez konieczności spełniania dodatkowych wymogów lokalnych. Pozwala też korzystać z usług inwestycyjnych na ujednoliconych zasadach obywatelom Unii we wszystkich krajach. Celem dyrektywy jest przede wszystkim zwiększenie konkurencji na rynku usług inwestycyjnych. Dyrektywa reguluje m.in. obrót instrumentami poza rynkami publicznymi, co stwarza nowe możliwości rozwoju rynku jako całości. Ma również za zadanie zwiększenie przejrzystości działania firm inwestycyjnych, procesów obsługi klientów, oraz zapewnienie zgodności transakcji ze zleceniami złożonymi przez Klientów

(dla zainteresowanych: komunikat Komisji Nadzoru Finansowego w Polsce informujący o tym fakcie można znaleźć na oficjalnym portalu KNF pod adresem: http://www.knf.gov.pl/o_nas/wspolpraca_miedzynarodowa/unia/regulacje_i_dokumenty_powiazane/mifid.html)

MIFID ma na celu wprowadzenie jednakowych regulacji prawnych dla usług finansowych w 27 krajach Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii i Liechtensteinie.

MiFID tworzą 3 akty prawne:

1. MiFID I. Dyrektywa 2004/39/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 21 kwietnia 2004 roku w sprawie rynków instrumentów finansowych (MiFID) okreslająca szczegółowy zakres przepisów.

2. MiFID II. Dyrektywa Komisji 2006/73/WE z 10 sierpnia 2006 roku wprowadzająca środki wykonawcze do dyrektywy 2004/39/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez przedsiębiorstwa inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tejże dyrektywy (akt wykonawczy).

3. Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1287/2006 z 10 sierpnia 2006 roku wprowadzające środki wykonawcze do dyrektywy 2004/39/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do zobowiązań przedsiębiorstw inwestycyjnych w zakresie prowadzenia rejestrów, sprawozdań z transakcji, przejrzystości rynkowej, dopuszczenia instrumentów finansowych do obrotu oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tejże dyrektywy (akt wykonawczy).

W praktyce oznacza to, że przepisy MiFID mają zastosowanie w odniesieniu do wszystkich podmiotów świadczących usługi lub zajmujących się doradztwem w zakresie inwestycji – 4EX SRL jako broker z takim zezwoleniem ma prawo do działania również w pozostałych krajach Unii na podstawie „paszportu europejskiego” i żadne dodatkowe zezwolenia z KNF nie są wymagane.

Red.

O Autorze

11 odpowiedzi do “4ex a KNF

 1. No dobra…my tu gadu gadu a ja poproszę pana Darka z Marek o konkrety. Chcesz Pan zbudować napięcie jak u Hitchcocka a tu nie ma czasu na kino. Sam jestem ciekaw co też Pan przygotował. Zatem do dzieła i słuchamy…

 2. Witam, do normy

  Trochę nie rozumiem komentarza bo oczywiste jest i każdy kto orientuje się w temacie doskonale wie, że należy podać ryzyko, procedure prania pieniędzy, regulamin i dane firmy wraz z numerem rejestrowym organu rejestrującego.

  Przykłady (patrz stopka):
  http://www.alpari.com/

  http://www.cityindex.com/

  Podanie numeru nie ma nic wspólnego z jakimiś instrukcjami założenia jakiejkolwiek firmy bo niby jak ktoś podaje na stronie nr KRS (wymóg nota bene) to jest to instrukcja do założenia firmy?

  Ludzie pytają o oczywiste rzeczy jak nr rejestrowy nadzoru finansowego i tyle.

  Jeśli firma nie podaje takiego numeru to znaczy, że go nie posiada lub korzysta z innych rozwiązań jak Tied Agent ale taki agent też musi podać numer swojego brokera i w dodatku powienien się zarejestrować w odpowiedniej komisji nadzoru. Przykład dla Cypryjskiego CySEC lista Tied Agent’ów https://web.archive.org/web/20140709130736/http://www.cysec.gov.cy/Downloads/LicenceMembers/Public%20Registry/Tied%20Agents%20Public%20Register_EN.pdf

  Każdy ma prawo wiedzieć jak inwestyje środki i jakie ma zabezpieczenie środków w razie kiedy firma zniknie. Panowie to jest rynek finansowy i pewne procedury są wymagane na całym świecie i tutaj nie ma żartów 😉

  Na przykładzie aktualnego działającego rozwiązania wyszło na jaw, że firma nie posiada żadnych zezwoleń a tylko korespondencję z MF w której na zezwolenia się powoływała więc ile warta jest taka korespondencja każdy może sobie odpowiedzieć sam.

  Pojawia się nowa firma i leci reklamą na targach i artykułem sponsorowanym w e-play więc bardzo proste pytanie ludzie mogą zadać o rejestrację lub jaki organ finansowy nadzoruje tą instytucję. nie ma takiej informacji każdy pyta i docieka i to jest normalne.

  Pozdrawiam

 3. Do Pana 007
  prosze nie upraszczać sprawy bo sa jeszcze umowy , które wskazują właściciela kiosków- terminali i nie jest nim Adam G
  a, co do kontynuacji tematu to tak jak napisałem na wstępie oczekuje na kolejnych Panów w wiadomym celu jak się Pan 007 powinien domysleć???
  Gdy bym poszedł przytoczoną przez Pana drogą „bicia piany”to w/w miał by satysfakcję i mógł się przygotowywać do pozorowania obrony bądz ewakuacji
  A tak to na dzisiaj rozpisuje się co kilka dni wymyślajac a, to pomyłkę (ha ha ha )programisty
  a, to resetem itd…..
  Tylko BRAK ALTERNATYWY uśpił wielu Panów a, nawet w wielu przypadkach Panowie nie chcą wierzyć wbrew sobie że jest inaczej???
  Nie mam doświadczenia z tym Panem i kontaktu współpracy natomiast rozmowy i opinie Panów w konfrontacji z moja wiedza na temat tego systemu i tego Pana uruchomiło przerwanie właśnie „bicia piany”
  Z wyrazami szacunku dla ludzi z branży i Pana 007

 4. Witam
  Kolejne „bicie piany”. Piszemy piszemy i piszemy a i tak z tego nic nie wynika. Zastanawiam się dlaczego?
  Panowie tj. jakiś feneomen który trwa mimo praw „fizyki”. Domyślam się że brak alternatywy jest głównym powodem niemniej Panowie gdzie są wasze JAJA?
  Kolega Darek z Marek jak mi się wydaje kolejny „wyłączony” napisał pościk i zapadła cisza…..
  Czyżby porozumienie zostało zawarte…., czy też była to zwykła „podpucha”?
  Panowie wypisujemy bzdury i nie zdajemy sobie sprawy z faktycznych zagrożeń. Przeczytajcie umowę dzierżawy podpisywaną przez Kancelarie Prawa Finansowego Forum w razie wątpliwości poproście prawnika o opinie. Wynika z niej niestety że wszystko co znajduje się na dzierżawionej powierzchni formalnie należy do wyżej wymienionej Kancelari. Reasumując ma ona prawo zabrac to sobie nikomu nic nie tłumacząc co czyni……
  Pozdrawiam.

 5. Witam
  Do Kolegi Darka z Marek
  Chętnie się przyłącze, mam jeszcze znajomego w podobnej sytuacji
  Pozdrawiam

 6. Marek Z łODZI
  Witam na pokładzie oczekuje jeszcze na resztę załogi? i jedziemy !!!
  Mam nadzieję że tacy są przynajmniej na rynku dużo się słyszy że FANTASTA nie łapie kontaktu z rzeczywistością branży i nie szanuje LUDZI pracujących w branży.
  W zamian dostanie NIESPODZIANKE!!!
  Pozdrawiam

 7. UWAGA!!! zapraszamy wszystkich zainteresowanych , którzy ponieśli straty materialne i naruszenia dóbr osobistych w systemie „csani”???za przyczyną Adama G. z Kancelarii Prawa(nie mylić z PRAWNĄ)Finansowego do zgłaszania swoich roszczeń.
  Dane do kontaktu podamy po zgłoszeniu w komentarzach minimum 10- ciu pokrzywdzonych.

  W kolejnych komentarzach historia w/wymienionego

 8. Panowie , czy Wy myślicie, że ktoś poda Wam na tacy manual do zał. firmy??? No bądźcie przy zdrowych zmysłach. Co ,Wy szukacie i po co???
  Każdy pracuje jak może i robi co może. Wszystko kosztuje!!! Nic za darmo. Jak, czytam Wasze ekom.
  to śmiech na sali!!!!!!!!!!!!

 9. Witam dokładnie, nic też nie znalazlem na temat pozwolenia przez KNF z Rumunii czy coś w tym stylu, Czy moze ktoś wiecej informacji na ten temat.
  dziekuje

 10. Witam,
  Wszystko jasne ale gdzie jest na stronie firmy 4EX SRL licencja (nr licencji) odpowiednika KNF w Rumunii (Romanian National Securities Commission (CNVM)) jeśli firma działa na zasadzie MiFID korzystając z passport jak sama wyjaśnia powyżej to niezbędne jest uzyskanie licencji w jednym z krajów członkowskich.

  W takim razi epytanie niektórych o KNF jest zasadne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.