5 graczy NFL zawieszonych za naruszenie zasad hazardowych ligi

Ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia 2023

Trzech graczy NFL zostało zawieszonych na czas nieokreślony w piątek za obstawianie meczów NFL w sezonie 2022, podczas gdy dwóch innych graczy, w tym 12. ogólny wybór draftu rok temu, otrzymało zawieszenie na sześć meczów za obstawianie meczów innych niż NFL.

Zasady zabraniają komukolwiek w NFL uprawiania hazardu w jakimkolwiek klubie, obiekcie ligowym, w tym w obiekcie treningowym.

Zgodnie z ogłoszeniem ligi w piątek, Quintez Cephus i C.J. Moore z Detroit Lions oraz Shaka Toney z Washington Commanders są zawieszeni na czas nieokreślony przynajmniej do końca sezonu 2023 za zakłady na mecze NFL. Zgodnie z zapowiedzią, po zakończeniu sezonu mogą wystąpić o przywrócenie do pracy.

Podczas gdy gracze mają możliwość złożenia petycji o przywrócenie do pracy po sezonie 2023, Detroit Lions ogłosili, że zwalniają Cephusa i Moore’a ze swojego zespołu.

„Ci gracze podejmowali decyzje, które nie są zgodne z naszymi wartościami organizacyjnymi i naruszają zasady ligi” – czytamy w oświadczeniu wiceprezesa wykonawczego i dyrektora generalnego Detroit Lions, Brada Holmesa.

Lwy zostały również dotknięte zawieszeniem Stanleya Berryhilla i Jamesona Williamsa, którzy są zawieszeni na pierwsze sześć meczów sezonu regularnego sezonu 2023 po obstawianiu zakładów na mecze inne niż NFL.

Zgodnie z ogłoszeniem NFL, Berryhill i Williams „są uprawnieni do udziału we wszystkich zajęciach poza sezonem i przed sezonem, w tym w meczach przedsezonowych. Zawieszenia zaczną obowiązywać po zmniejszeniu składu do 53 graczy”.

Holmes podzielił się w swoim oświadczeniu, że organizacja jest „rozczarowana procesem decyzyjnym zademonstrowanym przez Stanleya i Jamesona i będzie współpracować z obydwoma graczami, aby upewnić się, że rozumieją powagę tych naruszeń i mają jasność co do zasad ligi, które posuwają się naprzód”.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL