588 mln usd za prawa do Premier League od EA Sports FC

Ostatnia aktualizacja: 14 lutego 2023

O takiej kwocie mówi się w przypadku Electronic Arts  za prawa do Premier League w Anglii. EA wydaje duże pieniądze aby przetrwać zmiany po rozpadzie współpracy z FIFA. Nowa seria nazywać się będzie EA Sports FC. 

Wg raportu Sky „20 klubów Premier League zostało poinformowanych na spotkaniu w piątek, że nowe sześcioletnie partnerstwo z EA Sports o wartości około 488 milionów funtów jest bliskie sfinalizowania”.

Sky twierdzi, że ta nowa umowa jest „warta ponad dwukrotnie więcej niż istniejąca umowa z udziałem obu stron”, pozwalając EA pozostać głównym partnerem ligi i zachować wyłączną licencję na tworzenie gier opartych na lidze.

To ogromna suma pieniędzy (około 588 milionów dolarów), ale pozwoliłaby EA faktycznie korzystać z prawdziwych angielskich klubów Premier League w swoich przyszłych grach .

To również nie będzie ostatnia umowa, którą EA będzie musiało zawrzeć w drodze do wydania EA Sports FC, ale wydawca nie ma innego wyjścia. Przecież licencje to był główny powód dla którego gracze wybierali grę nad Pro Evolution Soccer.

Zapewne nie uda się utrzymać wszystkich licencji względem konkurenta, lecz EA Sports FC ma mieć kilka nowych trybów gry aby nadrobić utratę FIFA.

 

 

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL