6 lat z nieodebraną wygraną

Gry
Marek 18/10/2012

Ostatnia aktualizacja: 18 października 2012

Jak długo można zwlekać z odbiorem wielkiej wygranej? Okazuje się, że długo – nawet 6 lat. Gdyby bracia Andy i Nayel Ashkar poczekali jeszcze 11 dni, nagroda przepadłaby na zawsze. Ale – jak się okazało – wcześniej wszystko dokładnie wyliczyli.

Nowojorczycy kupili zdrapkę 6 lat temu, w sklepie swoich rodziców. Zarówno Andy jak i Navel zdawali sobie sprawę z tego, że wygrali 5 milionów w grze „$500,000,000 Extravaganza”, jednak nie chcieli od razu odbierać pieniędzy.

Powodem był sprzeciw młodszego brata – Andy’ego. Obawiał się on, że szybki zastrzyk pieniędzy może mieć zły wpływ na jego życie, o ile dokładnie nie rozplanuje swoich wydatków. Ponadto nie chciał, aby kwota 2,5 miliona dolarów w jakikolwiek sposób wpłynęła na jego zaręczyny i małżeństwo.

Żona starszego z braci, Sara, w wypowiedzi dla lokalnej prasy powiedziała, że jest zdziwiona decyzją braci, ciężko jej w to uwierzyć, ale uważa to za coś pięknego.

Rzeczniczka nowojorskiej loterii, Carolyn Hapeman, powiedziała, że Andy i Nayel zgłosili się po nagrodę 1 marca 2012 roku – na 11 dni przed terminem. Co prawda standardową, nieprzekraczalną datą odbioru nagrody jest 1 rok, jednak w przypadku zdrapek po gotówkę można się zgłosić do roku po wycofaniu gry z obiegu. „Extravaganzę” wycofano 12 marca 2011.

Loteria przed oficjalnym ogłoszeniem zwycięzców musiała sprawdzić, czy okoliczności nabycia losu były zgodne z regulaminem oraz przeprowadzić testy autentyczności zdrapki. Na szczęście dla braci, wszystko było w porządku. W tym tygodniu mają wypowiedzieć się na temat swojej wygranej na konferencji prasowej organizowanej przez nowojorską loterię.

Deser.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL