7 nielegalnych automatów w Sosnowcu

Automaty
Bartosz 17/11/2017

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2024

W Sosnowcu mundurowi zabezpieczyli 7 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Urządzenia trafiły już do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu dokonali sprawdzenia dwóch lokali w dzielnicy Pogoń oraz dzielnicy Zagórze. Funkcjonariusze podejrzewali, że w wytypowanych do kontroli miejscach mogą być urządzane nielegalne gry hazardowe. W wyniku kontroli mundurowi zabezpieczyli łącznie 7 automatów. Urządzenia trafiły już do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale wyłącznie takich, które są prowadzone przez państwo (czyli jest to działalność objęta monopolem państwowym).

Tylko od początku 2017 roku do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej trafiło blisko 1,5 tys. sztuk automatów, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe.

Źródło: Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

irek

17:04
19/11/2017

chyba trochę wiecej na zdjeciu jest niż siedem to ile w końcu zatrzymali?
E-PLAY.PL