7 trendów technologicznych w 2020 roku

W obecnej sytuacji technologia wpływa na różne sektory rynku. Od pojawienia się cyfryzacji zmieniły się podstawy przemysłu. A zaleganie z potrzebami użytkowników i konkurencją jest głównym powodem dobrego dostosowania się do szalonego tempa ewolucji technologii.

Zrozumienie kluczowych trendów lub uważne obserwowanie sztucznej inteligencji, AR / VR, rozwoju Magento związanego z e-commerce oraz m-commerce może pomóc Ci stworzyć duże możliwości w ciągu następnej dekady. Oto trendy technologiczne, na które należy zwrócić uwagę w 2020 roku. Mają one wpływ także na casino online 2020 roku.

AI as-a-service
To jak dotąd jedna z najlepszych ewolucyjnych technologii transformacyjnych. Dobrą rzeczą jest to, że większość firm zaczęła wykorzystywać różne sposoby maksymalnego wykorzystania potencjału AI. W rezultacie nic nie może ich powstrzymać od poprawy jakości obsługi klienta i usprawnienia działalności biznesowej. Oczekuje się, że w 2020 r. Ludzie nie będą po prostu dogadywali się ze sztuczną inteligencją, ale także zaczną projektować i wdrażać własne systemy.

Dlaczego AI as-a-service jako usługa, możesz zapytać? Dzięki temu będziesz mógł karmić nasze własne dane, co oznacza, że wszystko, co musisz zrobić, to zapłacić za algorytmy lub obliczyć zasoby, z których są używane. W nadchodzących latach będziemy świadkami szerszej adopcji na całym świecie, w tym rosnącej puli talentów dostawców tworzących bardziej dostosowane aplikacje i usługi do specjalistycznych zadań. Krótko mówiąc, nie będziesz w stanie się obejść bez sztucznej Inteligencji.

Uczenie maszynowe
Uczenie maszynowe, znane jako podzbiór sztucznej inteligencji, ma miejsce, gdy maszyny są zaprogramowane do uczenia się czegoś, do czego nie są zaprogramowane. Wszystko, co robią, to odkrywanie wzorców i spostrzeżeń z danych.

Poza tym, że stanowi podzbiór sztucznej inteligencji, uczenie maszynowe obejmuje sieci neuronowe, przetwarzanie języka naturalnego (NLP) i głębokie uczenie się. Obecnie uczenie maszynowe jest wdrażane we wszystkich branżach, co powoduje ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów. Od analizy danych po eksplorację danych, rozpoznawanie wzorców, uczenie maszynowe – zapewnia wyniki wyszukiwania w sieci, reklamy w czasie rzeczywistym i wykrywanie włamań do sieci, aby wymienić tylko niektóre z wielu zadań, które może wykonać.

Robotic Process Automation lub RPA
Podobnie jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, Robotic Process Automation to kolejna interesująca technologia, która wykorzystuje oprogramowanie do automatyzacji procesów biznesowych, takich jak interpretacja aplikacji, przetwarzanie transakcji, przetwarzanie danych i odpowiadanie na wiadomości e-mail. RPA automatyzuje powtarzalne zadania, które wykonywali ludzie. Dla Ciebie, jako informatyka spoglądającego w przyszłość i próbującego zrozumieć trendy technologiczne, RPA oferuje wiele możliwości rozwoju zawodowego, w tym programistę, kierownika projektu, analityka biznesowego, architekta rozwiązań i konsultanta.

Rzeczywistość wirtualna i rzeczywistość rozszerzona
Rzeczywistość wirtualna (VR) i rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality) to dwa różne terminy używane do ulepszania środowiska biznesowego na całym świecie. Do tej pory VR była używana przede wszystkim do grania, do treningów. Na przykład aplikacja Pokemon Go.

Zarówno AR, jak i VR mają ogromny potencjał w szkoleniu, rozrywce, edukacji, marketingu, a nawet rehabilitacji po kontuzji. Od korzystania z wyszkolonych lekarzy do operacji, aby zaoferować odwiedzającym muzeum głębsze wrażenia, ulepszone parki rozrywki, a nawet ulepszyć marketing, AR i VR są używane wszędzie. Oprócz tych głównych graczy na rynku VR, takich jak Google, Samsung i Oculus, powstaje wiele startupów, które będą zatrudniać, a popyt na specjalistów z umiejętnościami VR i AR tylko wzrośnie. Ponadto radzenie sobie z VR nie wymaga dużej wiedzy specjalistycznej. Dzięki wykorzystaniu podstawowych umiejętności programowania i przyszłościowego myślenia może znaleźć pracę, choć inni pracodawcy będą poszukiwać optyki jako zestawu umiejętności i inżynierów sprzętu.

Blockchain
W związku z kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, Blockchain oferuje bezpieczeństwo, jak nigdy dotąd. Zanim zagłębimy się w szczegóły, zdefiniujmy, czym dokładnie jest blockchain? Krótko mówiąc, Blockchain to dane, które można dodawać, a nie zmieniać ani zmniejszać. I to nie są tylko dane, ale cały łańcuch danych. Jedną z najlepszych rzeczy w tej technologii jest w szczególności to, że jest oparta na konsensusie, więc nikt nie może przejąć kontroli nad danymi. Blockchain nie wymaga szukania pomocy u zaufanej strony trzeciej w celu nadzorowania lub sprawdzania poprawności transakcji.

Jeśli planujesz karierę w technologii Blockchain, musisz specjalizować się w opracowywaniu i wdrażaniu architektury i rozwiązań wykorzystujących technologię Blockchain. Nadszedł czas, aby nauczyć się Blockchain i przygotować się na ekscytującą przyszłość.

Podsumowanie

Nie można zaprzeczyć, że wszyscy na całym świecie są zafascynowani sposobem, w jaki technologia wpływa na wiele sektorów rynku. Może cię zainteresować fakt, że do końca 2020 r. Zautomatyzowanych zostanie kilka dużych branż, takich jak żywność i napoje, handel elektroniczny, medycyna, edukacja, a nawet instytucje finansowe.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.