A tymczasem e-hazard rośnie…

Gry hazardowe
Marek 20/03/2013

Ostatnia aktualizacja: 20 marca 2013

Recesja recesją ale zawsze znajdą się dziedziny, których ta nie tyka. A może nawet właśnie w związku z ogólnym pogorszeniem sytuacji ekonomicznej – rosną. O raporcie firmy Aruvian Rsearch pisze portal wolnypoker.org.

 


Aruvian Rsearch, jedna z głównych indyjskich firm w zakresie doradztwa hazardowego wydała raport ,,Michael Porter’s Five Forces Analysis”. Analizuje on hazard internetowy za pomocą tzw. Pięciu sił Portera.

 

Z dokumentu wynika, że hazard jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów biznesowych w internecie. W 2011 roku był on wart 30 miliardów dolarów, co dało wzrost o 2,5 procent w porównaniu z 2009 rokiem, kiedy to wybuchł światowy kryzys finansowy.

Z analiz Aruvian Research wynika, ze wzrost będzie kontynuowany w ciągu najbliższych pięciu lat. A wszystko dzięki szybkiemu rozwojowi internetu na całym świecie. Oprócz gier hazardowych i zakładów sportowych, rozwijać będzie się także poker online.

W raporcie znalazł się także wniosek dotyczący Europy. Wynika z niego, że nasz kontynent jest liderem jeśli chodzi o wprowadzanie krajowych regulacji dotyczących hazardu internetowego. Chociaż i bez tego raportu można taki trend zauważyć. Autorzy zauważają również, że w 2012 roku, europejscy operatorzy hazardu online zanotowali prawie 45-procentowy wzrost.

Całe badanie obejmuje pięć sił, które pozwalają na zbadanie atrkacyjności sektora dla przedsiębiorstw lub potencjalnyc inwestorów. ,,5 sił Portera” wskazuje także, jakie szanse i zagrożenia stwarza funkcjonowanie w danym sektorze. Raport obejmuje statystyki branży, analizę wartości, segmentację przemysłu oraz prognozy na przyszłość.

www.wolnypoker.org

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL