Agenci CBA weszli do Urzędu Celno-Skarbowego i Izby Administracji Skarbowej

cba

Agenci CBA w zachodniopomorskiej skarbówce. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, funkcjonariusze Biura weszli do Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz do tamtejszej Izby Administracji Skarbowej.

Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM, agenci oraz prokuratorzy w biurach, do których weszli, przesłuchują urzędników tych instytucji. Obecnie trwają przesłuchania 8 osób.

Przesłuchiwanych jest sześcioro urzędników Urzędu Celno-Skarbowego, a wśród nich – jak nieoficjalnie dowiedział się Krzysztof Zasada – była dyrektor Izby Celnej w tym mieście Lidia Mołodecka. To pierwsza kobieta-generał wśród celników uznawana za człowieka byłego wiceministra finansów w rządzie PO-PSL Jacka Kapicy. Oprócz tych osób przesłuchiwanych jest dwoje urzędników Izby Administracji Skarbowej.

Śledczych interesuje między innymi, dlaczego na początku tej dekady Służba Celna nie cofnęła rejestracji wszystkich automatów do gier o niskich wygranych, zabezpieczonych w poprzednim, umorzonym śledztwie. Kolejna sprawa dotyczy zaniechań kontroli tych urządzeń, mimo podejrzeń, że działały nielegalnie.

Akcja CBA prowadzona jest w podjętym na nowo śledztwie dotyczącym afery hazardowej. Pod koniec roku umorzone postępowanie polecił wszcząć prokurator generalny.

Chodzi o niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariuszy Ministerstwa Finansów w latach 2009-2015, w związku z prowadzeniem gier na „jednorękich bandytach”, czyli automatach o niskich wygranych.

To pierwszy efekt działań powołanego niedawno w białostockiej delegaturze Centralnego Biura Antykorupcyjnego specjalnego zespołu śledczych. To on, wraz z tamtejszą prokuraturą, od nowa bada aferę hazardową.

Źródło: rmf24.pl

O Autorze

4 odpowiedzi do “Agenci CBA weszli do Urzędu Celno-Skarbowego i Izby Administracji Skarbowej

  1. tak potwierdzam wszystkie stare sprawy odnowa są Rozpatrywane …Alwaro uwazaj :–) Biel… tez szaleje….

  2. Ja miałem umorzenie a teraz dostałem za tą samą sprawe nakaz zapłaty grzywny nałożonej przez naczelnika urzędu celnego tak że powoli wraca nie z tej strony to innej mają kulka opcji albo sąd a jak sie im yu nie uda to droga administracyjna i grzywna

  3. teraz wezma sie za operatorów…pamietajcie moje slowa…. beda wszystkie stare sprawy od nowa wnawiac Lipaaaaaa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.