Ostatnia aktualizacja: 7 lutego 2025
Funkcjonariusze z Lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Policji w Nowej Soli i Sulęcinie skontrolowali lokale, w których odbywały się nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczono zestawy komputerowe (10) oraz maszyny hazardowe(5).
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (SCS) z lubuskiej KAS wraz z policjantami z Komend Powiatowych Policji w Nowej Soli i Sulęcinie skontrolowali lokale w Nowej Soli i Sulęcinie. Mieli oni podejrzenia, iż odbywają się tam nielegalne gry hazardowe. Po wejściu do budynku w Nowej Soli zobaczyli kilka osób, grających na automatach. Funkcjonariusze SCS sprawdzili urządzenia. Ustalili, że gry były losowe, a wynik nie zależał od umiejętności gracza.
Funkcjonariusze zabezpieczyli dziesięć komputerów z nielegalnymi grami. Ich wartość oszacowali na około 120 tys. zł.
Lubuscy funkcjonariusze SCS we współpracy z policjantami Komendy Powiatowej w Sulęcinie sprawdzili także lokal hazardowy w Sulęcinie. W środku znaleźli pięć automatów do gier.
Przeprowadzony eksperymet procesowy potwierdził, że odbywały się na nich nielegalne gry hazardowe. Wszystkie automaty zatrzymano i przekazano do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Rzepinie.
Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli też ponad 660 gramów amfetaminy, 30 gramów mefedronu, ponad 630 gramów marihuany, grzybki halucynogenne oraz tabletkę ekstazy. Należały one do 41-letniego mężczyzny, który narkotyki miał zarówno przy sobie, jak i w miejscu zamieszkania. Jego własność stanowiły także przyrządy do przetwarzania środków odurzających oraz nielegalna amunicja. Policjanci zabezpieczyli wszystkie przedmioty, jak również ujawnioną przy mężczyźnie gotówkę w kwocie ponad 5 tysięcy złotych.
Wartość narkotyków oszacowano na blisko 140 tys. zł.
Podejrzany usłyszał zarzuty, w tym najpoważniejszy z nich – posiadania znacznej ilości narkotyków. Zagrożenie karą w przypadku tego przestępstwa to nawet 10 lat pozbawienia wolności. Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratury, stosując wobec 41-latka środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy aresztu.
Jak przypomina Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze organizowanie gier hazardowych poza kasynem bez koncesji oraz posiadanie automatów do gier bez zezwolenia jest zabronione. Grozi za to grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Źródło/zdjęcia: Rzecznik prasowy Ewa Markowicz / Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze / Lubuska Policja
"Do Użytkownika "hazard" Jak Państwo nie ma nic z kasyn legalnych? Przecież kasyna naziemne płacą ogromny 50% podatek od zysku."
"zawsze mówiłem , co państwowe to niczyje !!! Tak było , jest i będzie . Brak konkurencji wpływa na demoralizację Zarządów i korupcję . Tak było i jest nadal. Brak doświadczenia w branży źle wpływa na pracę TS . Firma hazardowa to firma hazardowa . Praca w bankach to praca w bankach ."
"Nie da się zamknąć dochodowej świni jaką jest Lotto pomimo, że dymają naród to odprowadzają do budżetu państwa spore dochody. Generalnie działają jak kasyna. Urabiają klientów, rżną na kasę i zostawiają w skarpetach."
"Dziadostwo. W losowaniach Mini Lotto z 22 i 23.03.25 padły 3 te same liczby czy to k...a mać możliwe? 4,8,9... sprawdźcie sami. Daje do myślenia. Nie wierzę w uczciwość tej trzymającej monopol i jedynej zatwierdzonej loterii."
"Człowiek niby wiedzioł, ale się jednak trochę łudził"