Akcja KAS i Policji na nielegalny hazard w Nowej Soli i Sulęcinie

Automaty
Adam Brzozowski 09:22 07/02/2025

Ostatnia aktualizacja: 7 lutego 2025

Funkcjonariusze z Lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Policji w Nowej Soli i Sulęcinie skontrolowali lokale, w których odbywały się nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczono zestawy komputerowe (10) oraz maszyny hazardowe(5).

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (SCS) z lubuskiej KAS wraz z policjantami z Komend Powiatowych Policji w Nowej Soli i Sulęcinie skontrolowali lokale w Nowej Soli i Sulęcinie. Mieli oni podejrzenia, iż odbywają się tam nielegalne gry hazardowe. Po wejściu do budynku w Nowej Soli zobaczyli kilka osób, grających na automatach. Funkcjonariusze SCS sprawdzili urządzenia. Ustalili, że gry były losowe, a wynik nie zależał od umiejętności gracza.

Funkcjonariusze zabezpieczyli dziesięć komputerów z nielegalnymi grami. Ich wartość oszacowali na około 120 tys. zł.

Lubuscy funkcjonariusze SCS we współpracy z policjantami Komendy Powiatowej w Sulęcinie sprawdzili także lokal hazardowy w Sulęcinie. W środku znaleźli pięć automatów do gier.

Przeprowadzony eksperymet procesowy potwierdził, że odbywały się na nich nielegalne gry hazardowe. Wszystkie automaty zatrzymano i przekazano do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Rzepinie.

Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli też ponad 660 gramów amfetaminy,  30 gramów mefedronu, ponad 630 gramów marihuany, grzybki halucynogenne oraz tabletkę ekstazy. Należały one do 41-letniego mężczyzny, który narkotyki miał zarówno przy sobie, jak i w miejscu zamieszkania. Jego własność stanowiły także przyrządy do przetwarzania środków odurzających oraz nielegalna amunicja. Policjanci zabezpieczyli wszystkie przedmioty, jak również ujawnioną przy mężczyźnie gotówkę w kwocie ponad 5 tysięcy złotych.

Wartość narkotyków oszacowano na blisko 140 tys. zł.

Podejrzany usłyszał zarzuty, w tym najpoważniejszy z nich – posiadania znacznej ilości narkotyków. Zagrożenie karą w przypadku tego przestępstwa to nawet 10 lat pozbawienia wolności. Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratury, stosując wobec 41-latka środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy aresztu.

Jak przypomina  Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze organizowanie gier hazardowych poza kasynem bez koncesji oraz posiadanie automatów do gier bez zezwolenia jest zabronione. Grozi za to grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Źródło/zdjęcia: Rzecznik prasowy Ewa Markowicz / Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze / Lubuska Policja

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL