Akcja KAS i Policji na nielegalny salon gier hazardowych w Makowie Mazowieckim

Automaty
Adam Brzozowski 20/06/2024

Ostatnia aktualizacja: 20 czerwca 2024

Policjanci z Makowa wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie przeprowadzili działania operacyjne w trakcie których ujawnili i zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów do gry. Dodatkowo udało im się zabezpieczyć 11 tys zł. gotówki.

W poniedziałek 17 czerwca funkcjonariusze SCS z MUCS w Warszawie przeprowadzili czynności służbowe na terenie lokalu w Makowie Mazowieckim. Działania prowadzone były wspólnie przez makowskich policjantów Wydziału Kryminalnego.

Podczas przeprowadzonych działań ujawniono i zabezpieczono 5 nielegalnych automatów do gier oraz środki pieniężne w kwocie 11 065 tys. zł. Znalezione urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane, jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego.

W lokalu  przebywała 44- letnia kobieta, która udostępniała maszyny do gier wbrew obowiązującym przepisom. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawieni kobiecie zarzutu z kodeksu karnego skarbowego.

Od 1 kwietnia 2017 r. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w jakim umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie takiego typu gier, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL