(video)Akcja KAS na nielegalny hazard w Wielkopolsce

Automaty Najczęściej czytane
Adam Brzozowski 15/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 22 maja 2024

Funkcjonariusze Wielkopolskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeprowadzili działania na terenie województwa mające na celu  zwalczanie nielegalnego hazardu. W trakcje akcji zabezpieczono 18 automatów hazardowych, w 4 lokalach we Wrześni i Środzie Wielkopolskiej.

Mundurowi z Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami Wydziału Działań Taktyczno – Operacyjnych Ministerstwa Finansów sprawdzili aż 12 lokalizacji na terenie Wrześni i Środy Wielkopolskiej. W czterech miejscach pod pozorem prowadzenia innej działalności, organizowano nielegalne gry hazardowe na automatach.

W trakcie działań zajęto 18 urządzeń. Zatrzymano także dwóch organizatorów nielegalnego procederu oraz cztery osoby zarządzające lokalami.

Kolejne działania służb pozwoliły na ujawnienie magazynu z rezerwowymi automatami oraz częściami zamiennymi do urządzeń.
W trakcie przeszukań mieszkań osób zatrzymanych, zabezpieczona została także gotówka w kwocie 90 tys. złotych.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tys. złotych grzywny od każdej zabezpieczonej maszyny.

źródło/zdjęcia:  Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL