Akcja KAS w Łęczycy

Ostatnia aktualizacja: 6 marca 2023

Do szeroko zakrojonej akcji doszło w podłódzkiej Łęczycy, gdzie funkcjonariusze łódzkiej KAS odwiedzili 4 lokale.

W ostatnich tygodniach funkcjonariusze łódzkiego Urzędu Celno – Skarbowego w Łodzi zlikwidowali w centrum Łęczycy 3 punkty w których organizowano nielegalne gry. Zabezpieczono tam aż 17 automatów do gier i zatrzymano 3 osoby, którym przedstawiono zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.

Niestety nie zatrzymało to dotychczasowego procederu. W następnym tygodniu łodzka KAS sprawdziła  inny lokal w Łęczycy, gdzie również urządzano nielegalne gry. Na miejscu zabezpieczono kolejne 4 automaty i przesłuchano kolejną osobę podejrzaną o prowadzenie gier bez koncesji oraz poza kasynem.

Łącznie w trakcie swoich działań funkcjonariusze oprócz 21 nielegalnych automatów do gier zabezpieczyli dużo dowodów rzeczowych m.in. telefony, monitoringi, notesy i routery. W 4 przeszukanych lokalach znaleźli łącznie prawie 3 tys. zł.

Co grozi za organizacje nielegalnego hazardu

Podejrzanym, którzy organizowali nielegalny hazard grozi kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Informacja od KAS

Krajowa Administracja Skarbowa walczy  z nielegalnym urządzaniem gier na automatach likwidując kolejne punkty na mapie naszego kraju. Nie jest to jednak jedyny sposób walki z szarą strefą w środowisku gier hazardowych. Nielegalne punkty gier tworzone są w wielu miejscach a wśród graczy są coraz młodsze osoby. KAS kontynuuje ogólnopolską akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych w tym roku pod hasłem: „Hazard! Nie daj się wciągnąć!”

 

źródło/zdjęcia: Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL