Akcja KAS w Zawierciu

Automaty
Adam Brzozowski 06/03/2023

Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia 2024

W Zawierciu funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali punkt z nielegalnymi automatami do gier.

Do zdarzenia doszło w Zawierciu. Pawilon do złudzenia wyglądał jak kawiarenka internetowa. Okna i drzwi oklejone były ciemną nieprzeźroczystą folią, a przy wejściu do lokalu znajdowały się kamery. Drzwi pawilonu zamykane były na blokowany zamek magnetyczny. Klienci byli wpuszczani do środka tylko przez obsługę.

Mundurowym udało się zdobyć zaufanie 44 letniej kobiety, która pracowała w lokalu i zostali wpuszczeni do środka.

W lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli 4 automaty, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe.

Do sprawy mundurowi zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 10 tyś. zł, prawdopodobnie przeznaczoną na wypłaty wygranych. Pozostała kwota ponad 2 tyś. zł znajdowała się wewnątrz automatów do gier.

Co grozi za organizacje nielegalnego hazardu?

Warto przypomnieć, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Organizatorom nielegalnych gier, a także właścicielom lokali grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

źródło/ zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach/Michał Kasprzak

 

 

 

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL