Akcja KAS w Żorach, czyli ukryta „jaskinia” hazardu trafiona

Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2023

W jednym z barów działających na terenie Żor znajdował się nielegalny punkt gier hazardowych, gdzie mundurowi śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 4 nielegalne automaty do gier oraz gotówkę w kwocie 15 tysięcy pln. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 16. stycznia br. w Żorach. Po wkroczeniu funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej do lokalu okazało się, że z tyłu budynku znajduje się dodatkowe wejście do pomieszczenia, w  którym znajdowały się nielegalne automaty do gier hazardowych.

W wyniku przeszukania funkcjonariusze śląskiej KAS zabezpieczyli 4 nielegalne automaty do gier oraz gotówkę w kwocie blisko 15 tys. zł. Dodatkowo mundurowi stwierdzili nieprawidłowości w ewidencjonowaniu obrotu na kasie rejestrującej, za co nałożony został mandat karny w wysokości 2 tys. zł.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL