Akcja KAS wymierzona w nielegalny hazard: przejętych 60 automatów do gier

Wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) w trzydniowej akcji zlikwidowała punkt organizujący nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczono 60 nielegalnych automatów do gier hazardowych, system monitoringu, telefony komórkowe, laptopy oraz gotówkę.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, 17 sierpnia funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, przeszukali lokal z automatami do gier w Lesznie. Rewizja wykazała, że automaty do gier hazardowych działają w tym miejscu nielegalnie. Cztery urządzenia zostały zatrzymane.

„Tego samego dnia funkcjonariusze dotarli do informacji, że do lokalu mają trafić kolejne automaty. Lokal przeszukano ponownie następnego dnia. Na miejscu znaleziono kolejne 4 urządzenia i przesłuchano 3 pracowników firmy, do której należały automaty” – podkreśliła Spychała-Szuszczyńska.

Dodała, że dodatkowo udało się ustalić kolejne 2 lokalizacje w okolicach Leszna, w których mogły znajdować się magazyny z nielegalnymi urządzeniami. W rezultacie przeszukania obu wytypowanych lokalizacji, funkcjonariusze wykryli 52 nielegalne automaty. W akcji uczestniczyło 30 funkcjonariuszy.

W trakcie 3-dniowych działań zabezpieczono 60 automatów do gier hazardowych, system monitoringu, 3 telefony komórkowe, 3 laptopy oraz blisko 23 tys. zł w gotówce – zaznaczyła Spychała-Szuszczyńska.

O Autorze

1 thought on “Akcja KAS wymierzona w nielegalny hazard: przejętych 60 automatów do gier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.