Akcja przeciwko nielegalnemu hazardowi w Bratysławie

Automaty
Adam Brzozowski 21:36 17/12/2024

Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2024

Słowacki Urząd ds. Regulacji Gier Hazardowych (URHH)  kontynuuje zdecydowaną walkę z nielegalnym hazardem. Pod koniec listopada przeprowadzono szeroko zakrojoną akcję w stolicy, podczas której zabezpieczono 3 tzw. „quizomaty” w lokalach typu bar i restauracja oraz 12 nielegalnie działających urządzeń technicznych, które znajdowały się w nielegalnym salonie gier, prowadzonym bez ważnej licencji.

Bratysława jest jednym z miast, które wprowadziły całkowity zakaz funkcjonowania salonów gier i kasyn na swoim terenie poprzez uchwalenie ogólnych przepisów lokalnych. Obecnie w stolicy działają cztery kasyna, przy czym licencja ostatniego z nich wygaśnie w październiku przyszłego roku.

URHH podkreśla potrzebę znalezienia równowagi między regulacją a prewencją i jednocześnie apeluje do samorządów, aby przy uchwalaniu przepisów zakazujących hazardu na swoim terenie dokładnie rozważyły ryzyko związane z późniejszym wzrostem nielegalnego hazardu, który może być powiązany z innymi przestępstwami.

Martin Bohoš, dyrektor generalny URHH, oświadczył:

„Walka z nielegalnym hazardem, ochrona graczy i grup szczególnie narażonych oraz zapewnienie zrównoważonego i bezpiecznego środowiska dla gier hazardowych to dla nas absolutny priorytet. Jedynie poprzez systematyczną i zrównoważoną regulację możemy osiągnąć sytuację, w której gry hazardowe nie będą stanowiły zagrożenia, lecz kontrolowaną część przemysłu rozrywkowego.”

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, w małych lokalach, takich jak bary czy restauracje, nie można instalować automatów do gier. Prowadzenie gier hazardowych jest dozwolone jedynie w salonach gier i kasynach, które posiadają ważną licencję.

Za prowadzenie nielegalnych urządzeń odpowiedzialność ponoszą zarówno właściciele lokali, takich jak bary czy restauracje, w których umieszczono te urządzenia, jak i właściciele samych urządzeń technicznych. Zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych, każde takie działanie jest niezgodne z prawem, a osobom fizycznym grozi kara grzywny od 20 000 do 250 000 euro. W przypadku podmiotów prawnych sankcje za prowadzenie, współudział lub pomoc w prowadzeniu hazardu bez licencji mogą sięgnąć nawet 500 000 euro.

Ponadto URHH zwraca uwagę na odpowiedzialność karną. Za nielegalne prowadzenie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności od 1 do 15 lat.

Źródło/zdjęcie: URHH

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL