Akcja zabrzańskiej Policji na nielegalny salon gier w mieście!

Automaty Najczęściej czytane
Adam Brzozowski 06/06/2024

Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2024

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu przejęli kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych. Znajdowały się one w jednym z lokali w mieście, gdzie zabezpieczono trzy maszyny.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z zabrzańskiej komendy weszli w posiadanie informacji o tym, iż w jednym z lokali przy ulicy Wajzera, mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych.

W środę 5 czerwca funkcjonariusze zabezpieczyli w tym lokalu trzy urządzenia wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych śledczy ustalają teraz, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Za posiadanie nielegalnych automatów i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

„Quiozomaty” zawalcowaną formą hazardu

KMP w Zabrzu informuje także że podmioty oferujące nielegalne gry hazardowe najczęściej deklarują, że są to gry na automatach zręcznościowych. Ostatnio coraz częściej nazywają je „Quizomatami”, czyli automatami sprawdzającymi wiedzę gracza w formie quizów. Zapewniają, że nie ma w nim czynnika losowości, co niemal w 100% okazuje się to nieprawdą. W rzeczywistości są to zwykłe automaty do gier, w których oprócz możliwości uzyskiwania punktów za odpowiednią kombinację (konfigurację) wirtualnych bębnów, czy też wirtualnych kart, wprowadzono elementy wiedzy. Jednak aby odpowiedzieć na pytanie, w celu dalszej kontynuacji gry na automacie, nie trzeba wykazać się wiedzą specjalną. Wprowadzony do automatów element wiedzy ma na celu maskowanie rzeczywistego charakteru gier urządzanych na automacie.

źródło/zdjęcie: KMP w Zabrzu

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL