Akcje MGM Resorts International najdroższe od lat.

Notowania MGM Resorts International utrzymują się w trendzie wzrostowym i są na najwyższym poziomie od kilkunastu lat. Perspektywy dla firmy znacznie się poprawiły w związku ze znoszeniem obostrzeń i powrotem do podróżowania.

MGM Resorts International to amerykański holding działający w branży hotelowo- rozrywkowej. Spółka jest właścicielem i operatorem kasyn, hoteli i ośrodków rozrywkowych w Stanach Zjednoczonych i Makau. Pandemia mocno odbiła się na jej wynikach ze względu na lockdowny, które uniemożliwiły podróżowanie. Jednak teraz sytuacja się poprawia. Choć w I kwartale przychody spółki nie wróciły jeszcze do stanu sprzed pandemii, to sezon wakacyjny prawdopodobnie będzie udany.

Dzięki postępującemu programowi szczepień wielu Amerykanów rozpoczyna podróże, m.in. do Las Vegas, co pozytywnie wpływa na przychody kasyn. W weekend USA obchodzą Dzień Niepodległości, a Las Vegas planuje z tej okazji wielką imprezę świętującą nie tylko niepodległość kraju, ale także zniesienie obostrzeń. W całej Nevadzie kasyna mogą obsługiwać gości bez limitów, bez konieczności noszenia maseczek i utrzymania dystansu.

Optymizm co do kolejnych miesięcy powoduje, że analitycy spodziewają się przekroczenia w tym roku przychodów osiągniętych w 2019 r. Średnia prognoz specjalistów mówi, że wyniosą one 14 mld USD, wobec 5,1 mld USD w ubiegłym roku i 12,9 mld USD w 2019 r. Lepsze perspektywy powodują, że notowania firmy pną się w górę. Przez ostatni rok akcje zdrożały o ponad 150 proc. i są obecnie na najwyższym poziomie od 2008 r.

Większość analityków rekomenduje zakup akcji MGM Resorts International. Wśród 17 analityków zaledwie czterech rekomenduje trzymanie akcji, a pozostali – kupno. Spółka działa również w branży zakładów sportowych online. W ostatnim czasie aplikacja BetMGM ma swój najlepszy okres w historii i jest trzecia wśród największych takich aplikacji w USA.

Źródło: Parkiet

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.