Albania walczy z nielegalnymi zakładami

Albania

Policja z Albanii podjęła działania przeciwko nielegalnym zakładom bukmacherskim na terytorium kraju i aresztowała wiele osób.

Punkty bukmacherskie, które legalnie działały w Albanii, zamknęły swoje podwoje w zeszłym roku. W związku z tym na terytorium kraju zaczęły pojawiać się nielegalne punkty przyjmowania zakładów, ale władze starają się kontratakować, zamykając je.

Policja w Albanii otrzymała wiele skarg od opinii publicznej, a prokuratura prowadzi od końca ubiegłego tygodnia szeroko zakrojoną operację przeciwko nielegalnym zakładom. Szeroko zakrojona akcja zakończyła się aresztowaniem przez policję 115 osób.

Policja zajęła duże kwoty pieniędzy, komputerów, które służyły do uprawiania nielegalnego hazardu, broni palnej, telefonów komórkowych i innych akcesoriów wykorzystywanych do organizowania i prowadzenia działalności przestępczej.

Co więcej, ujawniono, że naloty te miały miejsce podczas rozgrywek Ligi Europejskiej i kiedy nielegalne punkty bukmacherskie były w pełni wykorzystywane do nielegalnych działań w Tiranie, Durres, Elbasan, Fier, Berat, Korça, Lezha i Szkodrze.

Decyzja o zamknięciu wszystkich punktów przyjmowania zakładów zapadła pod koniec 2018 r. Przed tym zakazem w kraju istniało 4300 punktów bukmacherskich.

Źródło: top-channel.tv

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *