Allwyn sponsorem Wyścigu Pokoju

Branżowy marketing
Adam Brzozowski 23/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 23 maja 2024

Już drugi rok z rzędu operator loterii Allwyn współpracuje z Wyścigiem Pokoju, wyścigiem kolarskim, który odbędzie się w Czechach.

Tegoroczny Wyścig Pokoju odbędzie się w dniach od 30 maja do 2 czerwca i po raz kolejny będzie ważnym krokiem dla młodych rowerzystów na drodze do cyrku World Tour.

Wyścig Pokoju jest częścią Pucharu Narodów, należącej do najwyższej światowej kategorii zawodników do 23 roku życia, w skład której wchodzą także francuski Tour de l’Avenir i Orlen Nations Grand Prix w Polsce.

Zeszłoroczny zwycięzca Antoine Huby

Zeszłoroczny zwycięzca Antoine Huby z Francji podpisał niedawno dwuletni kontrakt z drużyną World Tour Soudal Quick-Step. Jedenasta edycja zmagań reprezentacji do lat 23 ponownie odbędzie się w ramach elitarnego cyklu Pucharu Narodów.

„Przyjadą najlepsi młodzi kolarze na świecie, jakość będzie na najwyższym poziomie. Jestem pewien, że powitamy kilka przyszłych gwiazd światowego peletonu. Przygotowaliśmy wymagające trasy, w tym wspinaczkę na legendarną Dlouhé stráně całkowita wysokość przetestuje ich jakość. Oczywiście nie mogę się doczekać występów czeskich talentów” – powiedział dyrektor wyścigu Leopold König.

Tadej Pogačar, Jonas Vingegaard i Julian Alaphilippe, będący obecnie jednymi z największych gwiazd kolarstwa na świecie, ścigali się w Jesionikach już wcześniej.

Dzień otwarcia kolarzy poprowadzi z Krnowa do Opawy i będzie to pełny etap o długości 123 km, a nie prolog jak w zeszłym roku. Następny etap z Uničova do Rýmařova będzie krótszy o 6 km, ale trudniejszy pod względem wysokości. Kluczowy dzień czeka rowerzystów w sobotę, gdy pojadą z Bruntálu do Dlouhé Stráně, pokonując wysokość 2156 metrów na dystansie niecałe 100 kilometrów. Finał ze Šumperka do Jeseníku będzie miał długość 126 km i przewyższenie wynoszące 2223 m. Łącznie kolarze przejadą 468 kilometrów i wzniosą się na wysokość 7981 metrów.

„Jedziemy w miejsca tradycyjne i nowe. Doceniamy wsparcie mieszkańców, miast i regionów, ponieważ wszyscy bardzo nam pomagają w przygotowaniu tras i sprawiają, że wyścig jest całkowicie bezpieczny, co jest dla nas niezwykle ważne. Mamy nadzieję, że jako jak najwięcej widzów przyjedzie zobaczyć najlepszych młodych kolarzy na świecie i obiecujemy, że będą mieli wspaniałe wrażenia. Zobowiązujemy się również do ograniczenia ruchu do niezbędnego czasu i sprzątania po sobie. Chcemy być dobrymi sąsiadami” – obiecał Leopold König.

Dla widzów organizatorzy przygotowują strefę kibica z programem dla całej rodziny.

Program Wyścigu Pokoju U23 – Grand Prix Jesioniki

– Etap 1 – 30 maja (start: 13:00, koniec: 16:15): Krnov – Opava (123 km//1 739 metrów przewyższenia)
– Etap 2 – 31 maja (start: 13:30, koniec: 16:35): Uničov – Rýmařov (117 km/1863 m n.p.m.)
– Etap 3 – 1 czerwca (start: 12:00, koniec: 14:35): Bruntál – Dlouhé Stráně (99 km/2156 m n.p.m.)
– Etap 4 – 2 czerwca (start: 10:30, koniec: 13:45): Šumperk – Jeseník (126 km/2223 m)

Oryginalny 'Wyścig Pokoju’ był cyklem amatorskich wyścig kolarskich po II wojnie w Europie Wschodniej, symbolizując odporność i współpracę, jednocząc narody rozdarte wojną. Organizowany był od 1948 do 2006 roku (43 edycje).

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL