Amsterdam: 11 osób aresztowanych za nielegalny lokal hazardowy

Prawo hazardowe Ze świata
Katarzyna Meryk 30/05/2023

Jedenaście osób zostało aresztowanych za udział w nielegalnej grze w pokera w Amsterdamie.

Oprócz kart do gry i innych materiałów do pokera, funkcjonariusze znaleźli również dwa bloki haszyszu i dwie sztuki broni palnej. Na potrzeby dochodzenia skonfiskowano również kilka elektronicznych nośników danych, w tym telefony, dyski twarde oraz nośniki wideo i obrazów z kamer.

Holenderski urząd ds. hazardu dodał, że wydział dochodzeń karnych prowadzi dalsze dochodzenia w sprawie obecnych osób, aby zapewnić, że będą one mogły zostać odpowiednio osądzone na późniejszym etapie.

Regulator przypomniał również, że 1 lipca wejdzie w życie zakaz nieukierunkowanej reklamy gier losowych online, który ma na celu zwiększenie ochrony grup szczególnie wrażliwych.

Reklamy w telewizji i radiu, a także w gazetach i czasopismach są zabronione. Podobne miejsca w przestrzeni publicznej, takie jak billboardy, wiaty autobusowe i budynki dostępne publicznie, w tym kasyna gier, salony gier na automatach, kina i kawiarnie, są również zakazane.

Komunikacja za pośrednictwem Internetu, bezpośredniej korespondencji, telewizji na żądanie, mediów społecznościowych lub w środowisku gier online pozostaje dozwolona pod pewnymi warunkami. Obejmuje to podjęcie rygorystycznych środków w celu zapewnienia, że grupy szczególnie wrażliwe nie są celem ataków.

Nowymi przepisami również będzie objęty sponsoring – w tym przypadku wejdzie w życie okres przejściowy.

W przypadku programów telewizyjnych i wydarzeń zakończy się 1 lipca 2024 r.. Przepisy o kolejny rok przesunięte będą dla tych, którzy mają umowy ze sportowcami, klubami i zawodami

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL