Analitycy twierdzą, że ożywienie w Las Vegas może zająć do czterech lat

Las Vegas

Analiza przeprowadzona przez Fitch Ratings prognozuje, że branża hazardowa w Las Vegas będzie musiała poczekać do 2024 r. na pełne ożywienie po pandemii.

W aktualizacji opublikowanej przez agencję ratingową stwierdza się: „Pełne ożywienie do poziomu sprzed pandemii nie jest spodziewane przed 2024 r. Las Vegas doświadczy najwolniejszego ożywienia w porównaniu z innymi głównymi rynkami i segmentami gier hazardowych na świecie”.

Stwierdzono, że łączne przychody brutto z gier kasyn w Las Vegas mają spaść w tym roku o 60 procent w porównaniu z zeszłym rokiem.

Fitch przewiduje, że straty w przychodach brutto z gier będą nadal spadać odpowiednio przez następne dwa lata.

Właściciel kasyna South Point w Las Vegas, Michael Gaughan, również obawia się, że Las Vegas może potrzebować lat, zanim dojdzie do siebie.

Jestem tu od 1952 roku i to jest prawdopodobnie najgorsza rzecz, jaka kiedykolwiek przytrafiła się Las Vegas. Myślę, że do początku 2022 roku powinniśmy wrócić do w miarę normalnego stanu. Mam tylko nadzieję, że Las Vegas wróci tam, gdzie było. Wszyscy starają się przetrwać i utrzymać jak najwięcej pracujących. – powiedział Gaughan.

Badanie Fitch Ratings wykazało, że inne regionalne branże gier hazardowych w USA już zaczęły się odradzać ze względu na mniejsze uzależnienie od ruchu lotniczego, ograniczone alternatywne opcje rozrywki i bodźce rządowe wspierające dochody według uznania konsumentów.

Pełny raport przeczytasz na: fitchratings.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *