Anglia: stawki problemowego hazardu pozostają na poziomie 0,2%

Odpowiedzialna gra Ze świata
Iwo 28/07/2022

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia 2022

Według kwartalnego badania 4018 respondentów przeprowadzonego przez GB Gambling Commission, poziom problemowego hazardu w Wielkiej Brytanii utrzymywał się na stosunkowo stabilnym poziomie 0,2% populacji.

Ten zestaw danych jest gromadzony podczas wywiadów telefonicznych przy użyciu wskaźnika trudności hazardu (PGSI), który składa się z trzech pytań z punktacją od „nigdy” do „prawie zawsze”, zadawanych osobom, które uprawiały hazard w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Dla całej populacji poziom problemowego hazardu wyniósł 0,2% w okresie sześciu miesięcy zakończonym 30 czerwca. Jest to stabilny poziom w porównaniu do poziomu odnotowanego od początku roku w czerwcu 2021 r., który wyniósł 0,4%.

Problem hazardu wśród ankietowanych mężczyzn wynosił 0,3%. To mniej niż rok wcześniej, ale Komisja ds. Hazardu stwierdziła, że ​​zmiana nie była statystycznie istotna. Problem z hazardem utrzymywał się na całkowicie poziomie wśród kobiet, utrzymując się na poziomie 0,1%.

Wśród 16-24-latków poziom problemowego hazardu wyniósł 0,8%, co oznacza wzrost, ale znowu zmiana nie była istotna statystycznie. W przypadku osób w wieku 25-34 lata problem z hazardem wynosił 0,3%, podczas gdy w grupie wiekowej 35-44 lata 0,2%.

Żaden z członków grupy wiekowej 45-54 lat, którzy odpowiedzieli na ankietę, nie został sklasyfikowany jako nałogowy hazardzista. Łącznie przebadano 596 osób z tej grupy.

W grupie wiekowej 55-64 lata suma wynosiła również 0,2%. Dla ostatniej odnotowanej grupy – osób powyżej 65 roku życia – odsetek ten wyniósł 0,1%.

Badanie wykazało również, że 42,9% wszystkich respondentów uczestniczyło w co najmniej jednej formie hazardu w ciągu ostatnich czterech tygodni.

Odsetek ten był jeszcze wyższy wśród osób w wieku 45-54 lat, sięgając 49,1%. Stwierdzono, że łącznie 25,8% respondentów uczestniczyło w co najmniej jednej formie hazardu online w ciągu ostatnich czterech tygodni. Ponownie było to najbardziej rozpowszechnione – 33,2% – wśród osób w wieku 45-54 lat.

Spośród wszystkich respondentów 27,5% wzięło udział w Krajowej Loterii w ciągu ostatnich czterech tygodni.

Komisja ds. Hazardu planuje obecnie nową metodologię pomiaru rozpowszechnienia i stawek problemowych z hazardem. Zostało to jednak skrytykowane ze względu na fakt, że ankieta wydawała się nadmiernie indeksować hazardzistów, co mogło zawyżyć poziom zgłaszanych szkód.

Od Redakcji

Ciekawe kiedy doczekamy się podobnych badań dotyczących populacji polskich graczy. Pewnie nigdy, hazard w Polsce nie posiada specjalnego reprezentanta w administracji państwowej. Nikogo specjalnie nie obchodzą problemy związane z nadużywaniem hazardu, liczy się tylko dochodowość jaką można osiągnąć przez organizatorów gier czy loterii.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Albin

09/08/2022

Zgadzam sie z redakcja. Roznica w podejsciu do hazardu w UK i w PL to przepasc. Gracze w Wielkiej Brytanii maja coraz wiecej praw, a gracz problematyczny jest wychwytywany bardzo szybko. Wystarcza drobne naruszenia, by operator hazardowy byl surowo karany. Polska jest 100 lat za... Uwazam, ze powinien chociaz powstac system samowykluczenia jak GamStop
E-PLAY.PL