Areszt za napad na salon gier i kradzież automatów

Automaty
Bartosz 14/01/2016

Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2016

Na 3 miesiące do aresztu trafiło 3 mężczyzn, podejrzanych o rozbój w salonie gier w Złotoryi. Sprawcy po sterroryzowaniu obsługi lokalu ukradli 3 automaty do gier.

Niespełna dwie godziny po zgłoszeniu napastnicy zostali zatrzymani przez złotoryjskich policjantów. Nastąpiło ono w chwili, gdy podejrzani dzielili się łupem. Policjanci odnaleźli pistolet – wiatrówkę, którym posłużyli się podczas napadu oraz odzyskali skradzione automaty do gier. Ponadto okazało się, że samochód, którym się poruszali napastnicy został wcześniej skradziony.

Do zdarzenia doszło 11 stycznia br. w Złotoryi. Jak ustalili policjanci sprawcy po wejściu do salonu, przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzowali obsługę lokalu, a następnie ukradli 3 automaty do gier. Następnie odjechali z miejsca zdarzenia.

Podjęte przez funkcjonariuszy natychmiast działania doprowadziły do zatrzymania w niespełna dwie godziny napastników. Podejrzani wpadli w chwili, gdy dzielili się łupem pochodzącym z kradzieży. Zatrzymanymi okazali się trzej mieszkańcy powiatu legnickiego w wieku od 28 do 31 lat. Policjanci odnaleźli pistolet – wiatrówkę, którym mężczyźni posłużyli się podczas napadu oraz odzyskali skradzione automaty do gier. W trakcie dalszych czynności okazało się, że auto należące do mężczyzn zostało skradzione na terenie powiatu jeleniogórskiego.

Wszyscy usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia może grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Złotoryi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL