Aristocrat Leisure przenosi ukraińskich pracowników i zrywa więzi z Rosją

Australijski producent automatów do gier Aristocrat Leisure Limited jako ostatni dołączył do szeregów firm branżowych, które zerwały więzi z Rosją w związku z nielegalną inwazją na Ukrainę.

Firma poinformowała, że ​​na razie zawiesi wszelkie istniejące powiązania biznesowe i zapewniła, że ​​posunięcie to nie wpłynie na jej zarobki. Aristocrat podjął jednak kroki w celu rozpoczęcia relokacji lokalnej siły roboczej na Ukrainie, jednocześnie badając możliwości dla swoich rosyjskich pracowników.

Aristocrat przedstawia swój plan działania w obliczu kryzysu ukraińskiego

W zgłoszeniu ASX z dnia dzisiejszego Aristocrat podkreślił znaczenie zachowania bezpieczeństwa własnej siły roboczej. Wielu pracowników firmy w Europie mieszka na Ukrainie, a około 1000 osób pracuje w jednostkach biznesowych firmy. Większość z nich należy do organizacji Aristocrat, Pixel United, która teraz jest w stanie pomóc dwóm trzecim pracowników przenieść się do bezpieczniejszych lokalizacji w kraju lub za granicą.

Aristocrat w podobny sposób utworzył w Polsce zespoły, które mogą pomagać rodzinom ukraińskich pracowników w relokacji, transporcie, pomocy prawnej i wizach, a także w znalezieniu mieszkania i nie tylko. Ogólnie rzecz biorąc, australijska firma działała proaktywnie, zapewniając członkom zespołu bezpieczeństwo na każdym kroku.

Zgłoszenie ASX mówi konkretnie:

„Firma wykorzystuje swoją szeroką sieć studiów i operacji w Europie, Stanach Zjednoczonych i Izraelu oraz połączone globalne możliwości, aby wprowadzić skuteczne środki łagodzące i utrzymać ciągłość biznesową”.

Część sukcesu wysiłków Aristocrat w zakresie relokacji wynikała z charakteru pracy studiów Pixel United, które pozwalają dużej części siły roboczej na zdalny udział w procesie pracy. Jednocześnie firma otwiera biuro we Wrocławiu, jednym z głównych miast arterii komunikacyjnych w kraju, tradycyjnie odwiedzanym przez Ukraińców w celach zawodowych, turystycznych i wypoczynkowych.

Branża hazardowa potępia inwazję na Ukrainę

Aristocrat powiedział, że jego gry mobilne nie będą już dostępne w Rosji, co stanowi 3% łącznych przychodów, jakie jednostki Pixel United osiągnęły w ujęciu rocznym. Firma zwięźle powiedziała, że ​​będzie nadal wspierać swoich rosyjskich pracowników w zależności od sytuacji i tego, co jest dozwolone.

Arystokrata nie jest jedyną firmą, która wysyła jednoznaczny sygnał w kierunku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Genius Sports ogłosił w weekend, że wycofuje się z prowadzenia interesów w Rosji i Białorusi, współwojującym kraju, który pomaga Rosji w wojnie z Ukrainą.

Dołączyły inne firmy branżowe, w szczególności Clarion Gaming, który zawiesił współpracę z firmami, osobami fizycznymi i podmiotami państwowymi zarówno z Białorusi, jak i Rosji. Wcześniej zarówno bet365, jak i Parimatch wycofały się z kraju. Ponieważ sytuacja wciąż ewoluuje, branża hazardowa zebrała się, aby zaoferować pomoc mieszkańcom Ukrainy, przekazując około 333 000 USD na akcję pomocową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.