Aruze Gaming złożył wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie Chapter II w USA

USA
Wiktor Czerwiński 05/02/2023

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2024

Szokująca wiadomość pojawiła się zaledwie dzień po odejściu prezesa amerykańskiej filii, Roberta Ziemsa.

Firma złożyła dobrowolny wniosek w amerykańskim sądzie upadłościowym w Nevadzie w zeszłym tygodniu i powiedziała w komunikacie prasowym, że złożenie było częścią jej wysiłków na rzecz restrukturyzacji finansowej po „niedawnym wyroku zajęcia przeciwko Aruze, wynikającym z odrębnego wyroku przeciwko akcjonariuszowi Aruze”.

Globalny dyrektor generalny, Yugo Kinoshita, powiedział w oświadczeniu: „To zgłoszenie było krytyczną strategią biznesową, którą byliśmy zmuszeni wprowadzić z powodu czynników zewnętrznych pozostających poza naszą kontrolą.

„W pełni rozumiemy implikacje związane z tą akcją, ale wierzymy, że jest to najlepszy sposób dla Aruze na utrzymanie ogólnej kondycji naszej firmy.

„Ta restrukturyzacja nie ma odzwierciedlenia w kondycji Aruze. Jesteśmy dumni z postępów, jakie poczyniliśmy, aby Aruze stało się ostoją kasyna.

„Jesteśmy przekonani, że to działanie ochroni naszą markę, nasze dziedzictwo i pakiet gier. W miarę postępów w tym procesie jesteśmy pewni, że Aruze stanie się jeszcze silniejszą firmą”.

Kinoshita przejmie codzienne prowadzenie firmy, która będzie działać normalnie od 1 marca, podczas gdy zarząd szuka zastępcy Ziemsa.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL