Assassin’s Creed Valhalla w Odyssey?

Od pewnego czasu nowe kasyna bez depozytu w kasynach online cieszą się sporym powodzeniem wśród graczy. Jednak większość osób i tak ceni sobie bardziej typowe gry komputerowe. Nie dziwi zatem fakt, że dziś dużo mówi się choćby o Assassin’s Creed Valhalla, nowej grze Ubisoftu, która wejdzie do sprzedaży późną jesienią tego roku.

Dowiedzieliśmy się, że już teraz dzięki nowej aktualizacji można poczuć klimat tej gry w aktualnie dostępnym Assassin’s Creed Odyssey.

Czym jest Assassin’s Creed Odyssey?

Assassin’s Creed Odyssey to wydana w październiku 2018 roku już 11. odsłona serii gier od Ubisoftu. Zostajemy w niej przeniesieni do antycznej Grecji, gdzie wcielamy się we wnuka lub wnuczkę króla Leonidasa. Jako wygnani z ojczyzny zarabiamy na życie jako najemnicy. W pewnym momencie jednak otrzymujemy zadanie, które może nam przywrócić honor i ojczyznę.

Możemy swoimi działaniami wpływać na fabułę gry, wybierać kwestie dialogowe w przerywnikach filmowych. W starożytnym świecie oprócz naszych typowych poczynań w tle odbywać się będzie znany z innych części konflikt między asasynami a templariuszami. Assassin’s Creed Odyssey posiada otwarty świat z wieloma lokalizacjami, zadaniami do wykonania. Ta gra TPP po raz pierwszy skręciła w stronę typowego RPG.

Nadchodzi Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla to z kolei tegoroczna gra, która przenosi nas do IX wieku i epoki Wikingów. Jako przywódca lub przywódczyni wioski wyruszamy do Wielkiej Brytanii, gdzie będziemy szukać nowego miejsca do życia. Angielski król jednak nie będzie zadowolony z naszego najazdu, przez co czeka nas trudna i krwawa wojna. Sednem naszej rozgrywki będzie nie tylko wykonywanie poszczególnych zadań, lecz także wyprawy łupieżcze. Dzięki nim zdobędziemy niezbędne zasoby do rozwoju i przetrwania osady.

W porównaniu z poprzednimi częściami zmieniono tu nieco system walki oparty na większej ilości frontalnych ataków i to na obie ręce – topór i tarcza, dwa topory. Podobnie jak w Odyssey możemy także żeglować po morzu. Zaprezentowany pewien czas temu oficjalny gameplay z gry pokazuje, że oprócz czasów historycznych oraz zmiany systemu walki, gracze nie będą raczej mogli liczyć na większą rewolucję w świecie Assassin’s Creed.

Można zatem stwierdzić, że pod wieloma względami Valhalla będzie po prostu Odyssey w świecie Wikingów. Oficjalna premiera Assassin’s Creed: Valhalla ma nastąpić na PS4, XONE oraz PC 17 listopada 2020 roku. Z grudniem lub początkiem 2021 roku ukaże się także na PS5 oraz XSX.

Nowa aktualizacja w Odyssey

Gracze Assassin’s Creed Odyssey mogą już teraz poczuć się, że grają w Valhallę z nowym zestawem zbroi. Firma Ubisoft wprowadziła bowiem aktualizację do Assassin’s Creed Odyssey. Poprawka w wersji 1.5.4 ma od 3 do 4 GB i zawiera tylko krótką listę poprawek. W ramach aktualizacji wprowadzony został jednak specjalny zestaw Northern Traveler.

Ten zestaw zbroi bardzo przypomina przebranie Wikingów z Assassin’s Creed Valhalla. Nasz wojownik lub wojowniczka może zostać wyposażony w ozdobny dwuręczny topór. Nowy pakiet przedmiotów będzie dostępny w sklepie w grze, co oznacza, że jego zdobycie będzie kosztować prawdziwe pieniądze.

Aktualizacja naprawiła kilka powtarzających się problemów, jak choćby to, że zadania Cyklopa nie pojawiały się dla niektórych graczy po aktualizacji 1.5.3. Przy okazji rozwiązano problem z wyskakującym okienkiem zastępczym po odblokowaniu rzymskiego stroju Ezio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *