Aston Villa rozwiązała umowę z firmą bukmacherską Parimatch

Ostatnia aktualizacja: 30 marca 2023

Aston Villa rozwiązała umowę z firmą bukmacherską Parimatch po tym, jak została ukarana przez Ukrainę za działalność w Rosji.

Aston Villa rozwiązała umowę sponsorską z Parimatch po tym, jak firma bukmacherska została ukarana przez Ukrainę, a Chelsea, Newcastle i Leicester wkrótce mają iść w ich ślady.

Cypryjska firma zajmująca się technologiami sportowymi była jednym z 287 operatorów bukmacherskich, którzy zostali ukarani za kontynuowanie działalności w Rosji na początku tego miesiąca, a prezydent Zełenski oskarżył ich o próbę czerpania korzyści finansowych z inwazji na Ukrainę.

Sportsmail ujawnił dwa tygodnie temu, że Chelsea dokonuje przeglądu swojego kontraktu z Parimatch ze względu na szczególną wrażliwość na Stamford Bridge w związku z rosyjską inwazją, ale Villa najszybciej zerwała umowę.

Kwestia ta jest szczególnie nagląca dla Chelsea i Newcastle, ponieważ oba kluby mają w ten weekend mecze u siebie, a marka Parimatch ma być wyświetlana na tablicach reklamowych LED na Stamford Bridge i St James Park.

W czerwcu ubiegłego roku Premier League podjęła zdecydowane działania, anulując swój nowy sześcioletni kontrakt telewizyjny z Match TV, którego właścicielem jest kontrolowana przez państwo firma energetyczna Gazprom.

Na pewnym etapie Parimatch miał umowy sponsorskie lub marketingowe z ponad jedną trzecią Premier League, ale ich kontrakty z Brighton, Southampton i Evertonem wygasły przed rozpoczęciem tego sezonu i nie zostały przedłużone.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL