Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2024
Współczesny sport i duże pieniądze to pojęcia, które stały się niemalże synonimami. Jest jednak jeszcze trzecie zjawisko, które równie mocno kojarzy się ze sportem−to sportowe zakłady bukmacherskie, które stanowią swoisty łącznik pomiędzy światem sportu a światem pieniędzy.
W niektórych krajach tego typu zakłady zaczynają jednak budzić spore kontrowersje. Pieniądze, które można zarobić na obstawianiu wyników rozgrywek sportowych stały się przyczyną niejednej afery z tzw. ustawianiem wyników spotkań. W Polsce z kolei obowiązuje bardzo restrykcyjna ustawa antyhazardowa, która nie pozwala nawet na umieszczanie reklam firm bukmacherskich podczas wydarzeń sportowych. Obecnie zaś Australia postanowiła zmodyfikować swoje prawodawstwo i ograniczyć swobodę działania firm bukmacherskich.
Australijczycy nie zamierzają co prawda zakazywać działalności firmom oferującym zakłady sportowe (w kulturze anglosaskiej byłoby to raczej nie do pomyślenia), ale chcą ograniczyć możliwość reklamowania zakładów bukmacherskich „na żywo” podczas trwania transmisji sportowych. Do tej pory bowiem, podczas trwania wielu transmisji sportowych, a szczególnie rugby australijskiego, na ekranie pojawiały się na bieżąco aktualizowane kursy na poszczególne rozstrzygnięcia w trwającym właśnie meczu. Zdaniem wielu widzów sam ten fakt odwracał uwagę odbiorców od przebiegu rozgrywki sportowej, a dodatkowo stanowił „nachalną promocję hazardu”.
W całej sprawie wypowiedziała się premier Australii pani Julia Gillard, która stwierdziła, że cyt. „zgodnie z nowymi zasadami od momentu wejścia graczy na murawę do zakończenia spotkania nie będzie można prezentować ofert bukmacherskich”. Jak do dała pani premier „najbardziej zadowolone powinny być australijskie rodziny, którym już nic nie będzie przeszkadzać w spokojnym odbiorze widowiska sportowego”. Niemniej jednak, branża bukmacherskie zachowała dla siebie niewielki przyczółek. Otóż, w czasie przerw meczów np. po rozegranej kwarcie czy połowie nadal będzie można prezentować aktualne kursy bukmacherskie.
Czytaj całość na: coslychacwbiznesie.pl
"Dopóki szanowni rządzący w tym pięknym kraju jakim jest Polska nie otworzą oczu, a zarazem serc 💖 dla dobra tego Państwa, które narazie tylko noszą w klapie marynarki❣️ - dobrze być nie może. Należy stanowiska w spółkach Państwowych obsadzać najlepszymi fachowcami pochodzącymi z dziedziny w, której mają dokonywać najlepszych wyników, a nie na odwrót. (Nie można powołać na ordynatora Szpitala kogoś kto nie jest Lekarzem bo nigdy nie zrozumie czym zarządza) i tak samo jest w Totalizatorze Sportowym❣️"
"Za dużo krytyki w mediach było to puścili normalne losowanie ;))"
"Uniwersalny słownik języka polskiego pod redakcją Stanisława Dubisza wydany przez PWN w 2003 roku notuje zarówno przymiotnik fiński, jak i finlandzki. Pierwszy z nich został w tym słowniku zdefiniowany jako ‘dotyczący Finów, Finlandii, pochodzący z Finlandii, taki jak w Finlandii’, przymiotnik finlandzki został natomiast sparafrazowany jako ‘dotyczący Finlandii jako państwa"
"Fiński, nie Finlandzki ... ;)"
"Dzisiaj miałem szczęście padł system kontroli na losowaniem w multi bo trafiłem 7 na siedem skreśleń w promocji na 50% ale to nie tylko ja bo było 33 dziewiątki na 10 skreśleń 97 siódemek na siedem 118 piątek na pięć takich wygranych nie pamiętam a gram długo. i tu lotto pokazuje że oszukują bo na 22 drugą już zakładów nie dało się wysłać cały czas wybijało ale sprawdziłem czy na inne gry się da i nie było problemu tylko na multi nie dało rady. Czyli widać że oszukują bo na 14 padł system i było dużo wygranych i żeby nie popłynąć na 22 drugą zablokowali przyjmowanie zakładów. Gram przez internet i taki numer mam drugi raz było to dawno ale też było dużo wygranych czyli kontrolują wpływające zakłady ."