Australia ogranicza hazard

Współczesny sport i duże pieniądze to pojęcia, które stały się niemalże synonimami. Jest jednak jeszcze trzecie zjawisko, które równie mocno kojarzy się ze sportem−to sportowe zakłady bukmacherskie, które stanowią swoisty łącznik pomiędzy światem sportu a światem pieniędzy.

 

W niektórych krajach tego typu zakłady zaczynają jednak budzić spore kontrowersje. Pieniądze, które można zarobić na obstawianiu wyników rozgrywek sportowych stały się przyczyną niejednej afery z tzw. ustawianiem wyników spotkań. W Polsce z kolei obowiązuje bardzo restrykcyjna ustawa antyhazardowa, która nie pozwala nawet na umieszczanie reklam firm bukmacherskich podczas wydarzeń sportowych. Obecnie zaś Australia postanowiła zmodyfikować swoje prawodawstwo i ograniczyć swobodę działania firm bukmacherskich.

Australijczycy nie zamierzają co prawda zakazywać działalności firmom oferującym zakłady sportowe (w kulturze anglosaskiej byłoby to raczej nie do pomyślenia), ale chcą ograniczyć możliwość reklamowania zakładów bukmacherskich „na żywo” podczas trwania transmisji sportowych. Do tej pory bowiem, podczas trwania wielu transmisji sportowych, a szczególnie rugby australijskiego, na ekranie pojawiały się na bieżąco aktualizowane kursy na poszczególne rozstrzygnięcia w trwającym właśnie meczu. Zdaniem wielu widzów sam ten fakt odwracał uwagę odbiorców od przebiegu rozgrywki sportowej, a dodatkowo stanowił „nachalną promocję hazardu”.

 

Czytaj całość na: coslychacwbiznesie.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.