Austria stworzy nowy organ ds. Gier hazardowych

Nowy organ nadzoru gier hazardowych zostanie utworzony w wyniku poważnych zmian w przepisach dotyczących gier hazardowych w Austrii. Minister finansów Gernot Blümel zapowiedział gruntowny przegląd przepisów dotyczących hazardu w Austrii, w tym utworzenie nowego organu nadzorczego.

Zadanie licencjonowania i egzekwowania przepisów dotyczących hazardu zostanie przeniesione z austriackiego Ministerstwa Skarbu na nowy organ regulacyjny.

Zmiany przyniosą nowe kontrole ochrony graczy i zasady przejrzystości, a nowy regulator ustanowi krajowy system samowykluczenia zarówno dla gier hazardowych online, jak i stacjonarnych.

Kontrola przeciwko nielicencjonowanym grom

Nowy organ utworzy również czarną listę nielicencjonowanych operatorów i będzie mógł nakazać dostawcom usług internetowych blokowanie dostępu do ich witryn. Minister powiedział, że zostaną również opracowane przepisy dotyczące zakrywania loot boxów.

Minister Blümel powiedział:

„Ochrona graczy ma szczególne znaczenie, ponieważ hazard jest bardzo wrażliwym obszarem dla graczy, ich rodzin i społeczeństwa, co również wiąże się ze znacznym ryzykiem. Gracze często są uzależnieni i stają w obliczu problemów finansowych, psychologicznych i egzystencjalnych”.

Minister dodał też, że Austria będzie dążyć do powtórzenia modelu Niemiec, w tym ścisłych miesięcznych limitów depozytów, limitów stawek i czasu gry na automatach online. Kraj zwiększy również podatki od sektora i zwiększy kontrolę nad reklamami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *