Automaty do gry – jak walczyć z hazardem w Polsce

Automaty
Bartosz 02/03/2016

Ostatnia aktualizacja: 2 marca 2016

Automaty do gier stają się coraz większym problemem dla społeczeństwa, powodując częste przypadki uzależnień. Zmiana źle funkcjonującej ustawy o grach hazardowych jest konieczna. Jakie rozwiązanie będzie skuteczne w Polsce?

Obecnie na ulicach polskich miast znajduje się tysiące punktów z automatami barowymi. Psują one nie tylko estetykę miasta, świecąc neonami z napisami „JackHot”, „777” lub „Vegas” ale przede wszystkim przyciągają osoby, które z hazardem mają problem powodując poważne straty społeczne.

Jak funkcjonują automaty do gier?

Stacjonarne automaty do gry to najbardziej uzależniająca forma hazardu, dostępna jest niemal dla wszystkich, nawet najmłodszych użytkowników. Dodatkowo możliwość rozpoczęcia gry już za kilka złotych a wygrania kilku tysięcy sprawia, że wiele osób traktuje ją nie jako zabawę a formę naprawienia domowego budżetu. Jak walczyć z taką formą hazardu? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwe, jednak obecne uregulowania prawne są chyba najgorszą wersją z możliwych. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych wszystkie stacjonarne automaty poza kasynami są nielegalne, jednak wystarczy aby na widok służby celnej właściciel wyłączył wtyczkę z zasilania, a nie poniesie żadnej kary. Może on spokojnie twierdzić, że automat to tylko element dekoracji a on nie urządza w lokalu gier hazardowych.

Czytaj całość na: wiadomosci24.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL