Automaty do gry tylko w kasynach

Automaty
Marek 02/10/2012

Ostatnia aktualizacja: 2 października 2012

Zdecydowaną większością węgierscy deputowani przegłosowali całkowity zakaz urządzania gier na automatach poza kasynami

Dzień wcześniej projekt ustawy został złożony w parlamencie z inicjatywy premiera Viktora Orbana.

Za ustawą głosowało 238 deputowanych, jeden był przeciw, ośmiu wstrzymało się od głosu. Projekt ustawy złożyła w poniedziałek kancelaria premiera.

Nowe prawo, które ma wejść w życie jeszcze w październiku, zakazuje prowadzenia działalności obejmującej automaty do gry wszelkim podmiotom gospodarczymi poza kasynami, które mają odpowiednią licencję. Obecnie na Węgrzech działają trzy takie kasyna.

Zdaniem rządu automaty do gry stanowią zagrożenie dla „najuboższych obywateli, którzy przegrywają na nich pieniądze”.

Rzecznik kancelarii premiera Janos Lazar powołał się również na bezpieczeństwo narodowe, nie podał jednak szczegółów.

Wprowadzenie zakazu zmniejszy wpływy do budżetu państwa o ok. 30 mld forintów (ok. 4,3 mld zł), jednak rząd liczy na to, że tę stratę zrekompensują wpływy z opodatkowania hazardu w internecie.

Uchwalenie ustawy spotkało się z protestami producentów automatów do gry. Przewodniczący związku producentów Istvan Schreiber podkreślił, że w automaty do gry zainwestowało ponad tysiąc przedsiębiorstw, a zakaz pozbawi pracy 40 tys. zatrudnionych w tej branży.

PAP

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

koko

02/10/2012

To super się mają, co można chcieć więcej, identyczny scenariusz jak w Polsce, kozioł ofiarny kryzysu - automaty. To one są oczywiście winne zubożeniu społeczeństwa, co za bzdury, niezły wybieg polityków, zganić na hazard za własną nieudolność, co za pierdy...

D.

03/10/2012

A ja już nawet wiem, jaki będzie ciąg dalszy tej sprawy na Węgrzech: operatorzy automatów wystąpią do ETS, który stwierdzi, tak jak w sprawach Grecji i Polski, że taki zakaz jest przepisem technicznym wymagającym notyfikacji, której nie było. W efekcie nie będzie on stosowany, co oznacza u nich sytuację z automatami dokładnie taką, jak u nas teraz z terminalami internetowymi czy innymi symulatorami: są one poza ustawą, więc hulaj dusza piekła nie ma... Widać idiotyzmy władzy to syndrom ogólnoświatowy, nie tylko nasz lokalny...
E-PLAY.PL