Automaty do gry zabezpieczone w Częstochowie

Automaty
Iwo 13/06/2022

Policjanci z Komendy Miejskiej w Częstochowie zwalczający przestępczość gospodarczą w połowie maja zabezpieczyli osiem nielegalnych automatów do gier, które znajdowały się w dwóch salonach. To kolejna sprawa związana z organizowaniem gier hazardowych, jaką zajęły się służby.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie w ramach śledztwa ustalili, że w dwóch salonach gier w Częstochowie mogą znajdować się nielegalne urządzenia do gier hazardowych. W efekcie w ubiegły piątek wraz z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej i przewodnikiem psa ze Straży Miejskiej w Częstochowie weszli do 2 salonów gier w centrum miasta.

Akcja okazała się sukcesem. Łącznie zabezpieczono aż 8 maszyn, które działały w sprzeczności z przepisami z ustawy o grach hazardowych. W jednym z lokali pies wytropił do tego marihuanę, którą miał przy sobie 23-letni pracownik salonu. Odpowie więc za posiadanie narkotyków. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Kara za hazard

Jaka zaś kara grozi organizatorom gier na automatach? W tym wypadku może to być do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara pieniężna wysokości 100 tysięcy złotych od każdego ujawnionego urządzenia.

Przypomnijmy, że zgodnie z polskim prawem za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści, zarówno właściciela automatu, jego dzierżawcę, jak i wynajmującego miejsce pod automat.

Maszyny wraz z dokumentacją zostaną przekazane do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. To nie pierwsza taka sprawa w tym roku

Służby dość prężnie działają na polu walki z nielegalnym hazardem.

W marcu funkcjonariusze Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie rozbili kolejną zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu na niezarejestrowanych automatach i czerpaniu z tego korzyści finansowych.

„Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 § 1 kk w tym jednemu z zatrzymanych zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą kwalifikowany z art. 258 § 3 kk. Ponadto zatrzymani usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego hazardu kwalifikowane jako przestępstwa karnoskarbowe. Prokurator kolejnym zatrzymanym przedstawił zarzuty prania pieniędzy kwalifikowane z art. 299 § 1 i 5 kk.” – podała policja.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych także grożą kary administracyjne w wysokości 100 tysięcy złotych za jeden automat.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator wobec 3 podejrzanych skierował do Sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił stanowisko prokuratora, uwzględnił wszystkie wnioski i zastosował tymczasowe aresztowane.

Źródło:  crowd media.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL