Automaty zatrzymane w Mrągowie i Nidzicy

Funkcjonariusze olsztyńskiej Służby Celno-Skarbowej zajęli 9 nielegalnych automatów. Lokale, w których urządzane były gry znajdowały się w Mrągowie i Nidzicy.

Dziewięć nielegalnych automatów do gier ujawnili funkcjonariusze olsztyńskiej Służby Celno-Skarbowej w ciągu niespełna dwóch tygodni stycznia. Pięć urządzeń mundurowi zajęli 12 stycznia w Mrągowie. Lokal, w którym urządzane były gry hazardowe znajdował w centrum miasta. Wejście strzeżone było kamerami monitoringu, w celu weryfikacji wchodzących. Mimo tego funkcjonariusze weszli do środka i zajęli automaty.

Kilka dni później taka akcja miała miejsce w Nidzicy. 19 stycznia w godzinach wieczornych funkcjonariusze weszli do monitorowanego lokalu, gdzie zajęli cztery urządzenia. W obu przypadkach przeprowadzono eksperyment procesowy potwierdzający ich nielegalny charakter. Automaty zatrzymano jako dowody rzeczowe, a sprawę przekazano do Działu Dochodzeniowo-Śledczego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Organizatorom nielegalnych gier grożą kary grzywny w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu, kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie kary łącznie. Kara grozi również właścicielom lokali jak i samym graczom.

Źródło: info.elblag.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.