Autorzy gry aresztowani

To sprawa bez precedensu w historii branży gier wideo. Dwójka pracowników studia Bohemia Interactive została aresztowana, ponieważ… została uznana za szpiegów.


Co ciekawe, jej twórcy, studio Bohemia Interactive, w oficjalnym stanowisku poinformowali, że Buchta i Pezlar byli w Grecji na wakacjach, a nie w delegacji i nikt im nie zlecał tworzenia jakichkolwiek materiałów zdjęciowych czy wideo. Czyżby byli nadgorliwymi pracownikami?

Pechowi (?) pracownicy Bohemii Interactive otrzymali wsparcie od graczy. Ci przygotowali stronę nakłaniającą do składania podpisów pod internetową petycją, będącą wyrazem protestu przeciwko aresztowaniu Buchty i Pezlara.

Stronę internetową znajdziecie pod adresem – http://www.helpivanmartin.org/, a oto link prowadzący bezpośrednio do zorganizowanej petycji – http://www.helpivanmartin.org/signatures/new. W chwili, gdy piszemy te słowa, znajduje się pod nią już ponad siedem tysięcy podpisów.

Wątpliwe, by petycja ta odniosła jakikolwiek namacalny skutek, ale aresztowanym pracownikom Buchty i Pezlara na pewno będzie łatwiej przetrwać trudny okres, wiedząc, że mają takie wsparcie w społeczności graczy. A ich grecka przygoda może się zakończyć bardzo różnie…

Interia.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.