Belgia ma się wytłumaczyć ze swojej ustawy

Gry hazardowe
Marek 27/11/2012

Ostatnia aktualizacja: 27 listopada 2012

Koniec roku. Taką ostateczną datę wyznaczyła Belgii Komisja Europejska, aby ta odpowiedziała na jej pytania ws. ustawy hazardowej.

 

 

Według serwisu iGamingFrance przyśpieszenie działań przez Komisję może być spowodowane skargą Bwin.party. Skarga jest efektem zatrzymania na kilka godzin szefa tej firmy przez władze belgijskie. Bez echa nie został również list opublikowany w Financial Times, w którym szefowie 14 firm hazardowych domagali się podjęcia działań, które uregulują europejski rynek gier online. Jeśli Komisja oceni belgijskie prawo jako niezgodne z przepisami unijnymi podejmie kolejne kroki, aby Belgia zmieniła swoją ustawę. Widać, że Komisja Europejska w końcu coraz poważniej podchodzi do kwestii uregulowania europejskiego rynku gier i pokera online.

W piśmie Komisji Europejskiej możemy przeczytać: ,,Zwróciliśmy się o wyjaśnienie i uzasadnienie, jak belgijskie przepisy dotyczące gier online spełniają zasady określone w traktatach europejskich. Jeśli przepisy Belgii nie są zgodne z prawodawstwem Unii Europejskiej, Komisja zastrzega sobie prawo do otwarcia formalnego postępowania ws. naruszenia unijnego prawa. Odpowiedzi oczekujemy do końca roku„. Zdaniem urzędników Belgijskiej Komisji Hazardowej, operatorzy chcą przedłożyć swój własny interes nad interes publiczny.

źródło: wolnypoker.org

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

D.

28/11/2012

Nawet taki banalny newsik, a w resorcie znowu strach: wszak Belgia, podobnie jak Portugalia, popierały naszych rządowych macherów w batalii przed ETS o notyfikację ustawy hazardowej. Twierdzili, podobnie jak nasze orły, że notyfikacja nie jest potrzebna, bo to sektor, w którym państwo ma pełną swobodę działania... Belgię już Komisja rozpracowuje, pozostaje więc pytanie, kiedy naszym dobiorą się do d...?
E-PLAY.PL