Belgia otwiera się na e-hazard

Belgia jako kolejny kraj Unii Europejskiej otworzyła swój rynek dla operatorów hazardu online i wydała licencje pierwszym operatorom.Na mocy nowej Ustawy o Grach, która weszła w życie w styczniu 2011 oraz wydanych do niej w kolejnych miesiącach rozporządzeń (tzw. Royal Decrees), operatorzy gier online dostali prawo ubiegania się o licencje w Belgii. Pierwsze pozwolenia zostały właśnie wydane – otrzymali je Partouche.be, Casino777.be oraz PokerStars.be, belgijski podmiot należący do największej sieci operatorów pokerowych na świecie – PokerStars. Strony te przeszły także zakończony sukcesem proces autoryzacji w Belgijskiej Komisji ds. Gier.

To ważny krok na drodze do regulacji sektora gier online, zarówno w wymiarze prawnym, jak i ekonomicznym – skomentował Etienne Marique, Przewodniczący Belgijskiej Komisji ds. Gier. Co istotne, przyjęty w Belgii system licencyjny pozwala skutecznie chronić graczy, m.in. dzięki uniemożliwianiu gry samowykluczonym zawodnikom czy wyznaczeniu dla każdego gracza średniej wysokości przegranych na godzinę. Belgijska Komisja ds. Gier wskazała także, że od tego roku wyłącznie w pełni licencjonowani operatorzy będą mogli oferować w Belgii gry hazardowe online.

PokerStars.be będzie największym licencjonowanym operatorem pokera online w Belgii. Co więcej, belgijscy gracze zarejestrowani w serwisie otrzymają możliwość uczestniczenia w międzynarodowych turniejach organizowanych przez firmę, takich jak Sunday Milion, World Championship of Online Poker (WCOOP) i Spring Championship of Online Poker (SCOOP).

Uzyskanie licencji w Belgii to kolejny sukces odniesiony przez serwis w ostatnich latach, kiedy uzyskał on autoryzację i wszelkie niezbędne pozwolenia do prowadzenia działalności we Włoszech (październik 2008), Francji (czerwiec 2010), Estonii (październik 2010) czy Danii (styczeń 2012).

Grayling

O Autorze

1 odpowiedź do “Belgia otwiera się na e-hazard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.