Belgia po raz kolejny ogranicza maksymalną liczbę licencji

Wciąż wprowadzane są nowe limity na belgijskim rynku gier. Belgijska Komisja ds. Hazardu ogłosiła wdrożenie dekretu królewskiego zmniejszającego maksymalną liczbę licencji na zakłady sportowe online o jedną, z 31 do 30.

Nowy limit będzie obowiązywał licencje na zakłady sportowe online, znane jako licencje F1, do lipca 2031 r. Liczba dostępnych zezwoleń została już zmniejszona z 34 w zeszłym roku.

To najnowsza zmiana w Belgii po ogłoszeniu, że od 20 października tygodniowe limity depozytów w grach online zostaną obniżone z 500 € do 200 €.

Gracze mogą zażądać zniesienia limitu depozytów, ale operatorzy muszą powiadomić belgijskiego regulatora o prośbie i sprawdzić w Narodowym Banku, czy gracz nie jest wymieniony jako niewypłacalny w Centralnym Rejestrze Kredytowym. Dopóki gracza nie ma na liście, limit depozytu może zostać zniesiony trzy dni po złożeniu wniosku.

Tymczasem rząd belgijski zamierza od początku przyszłego roku zakazać reklamy wszystkich gier hazardowych poza loterią krajową. Jednak Komisja Europejska przedłużyła okres zawieszenia przepisów na wniosek rządu Malty.

Proponowany zakaz obejmowałby reklamy w prasie, telewizji, radiu i mediach internetowych – w tym w mediach społecznościowych – a także plakaty w miejscach publicznych oraz spersonalizowaną reklamę cyfrową lub pocztową.

Belgijskie Stowarzyszenie Operatorów Gier (BAGO) skrytykowało tę propozycję, twierdząc, że spowoduje ona trudności dla graczy, jeśli chodzi o odróżnienie operatorów legalnych od nielegalnych. Podkreślono ankietę UGent, która pokazuje, że jeden na trzech operatorów gier, którzy reklamują się w mediach społecznościowych w Belgii, jest nielicencjonowany i działa nielegalnie.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.