Bet-at-home zaznaczył 50% spadek przychodów w pierwszym kwartale

Bet-at-home opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał, odnotowując ponad 50% spadek przychodów rok do roku. W pierwszym kwartale 2022 r. Bet-at-home odnotował 14 mln EUR (15 mln USD) przychodów brutto z zakładów i gier, w porównaniu z ubiegłorocznymi 30 mln EUR o 54%.

Największym hitem były gry online. W pierwszym kwartale ubiegłego roku wygenerowało to 13 mln euro przychodu brutto, ale w ostatnim okresie sprawozdawczym przyniosło tylko 1,3 mln euro, co oznacza prawie 90% spadek. Wolumen zakładów i gier spadł o podobnie dużą marżę, spadając o 75% z 515 mln euro do 126 mln euro.

Bet-at-home odnotował ponadto stratę EBITDA w wysokości 1,4 mln EUR za I kw. 2022 r., w porównaniu z zeszłorocznym dodatnim EBIDTA wynoszącym prawie 7 mln EUR.

Podobnie skonsolidowany zysk firmy za pierwszy kwartał 2021 r. wyniósł 4,4 mln euro, ale na dzień 31 marca 2022 r. spadł do straty w wysokości 2,7 mln euro. Te negatywne wyniki można przypisać głównie wyzwaniom regulacyjnym w Niemczech i Holandii.

Podobnie jak wielu operatorów, Bet-at-home został zmuszony do zaprzestania przyjmowania holenderskich graczy przed wprowadzeniem na rynek nowo regulowanego rynku w Holandii w październiku ubiegłego roku.

Bet-at-home poinformował jednak, że złożył wniosek o licencję pod koniec marca 2022 r.

„Pomimo wszystkich wyzwań minionego roku finansowego z optymizmem patrzę w przyszłość i jestem przekonany, że Bet-at-home jest na dobrej drodze dzięki zastosowanym środkom i inicjatywom. Od momentu powołania do Zarządu pod koniec lutego 2022 roku, na co dzień przekonuje mnie szeroka wiedza specjalistyczna w poszczególnych obszarach specjalistycznych i dlatego jestem przekonany, że będę w stanie wykorzystać wysoki potencjał na poziomie produktu w przyszły.”

– powiedział Marco Falchetto, Bet-at-home CEO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.